gpolitika.com

Яценюк доручив почати процес притягнення Росії до відповідальності в Гаазькому трибуналі

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що висновки Київського інституту судових експертиз свідчать про те, що у висловлюваннях російського президента Володимира Путіна та міністра оборони РФ Сергія Шойгу щодо Криму містяться ознаки порушень міжнародного права.

  Про це він заявив під час сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів України.

  "За дорученням уряду Міністерство юстиції України звернулось до Київського інституту судових експертиз. Я поінформований про те, що вчора зроблені висновки інститутом судових експертиз з приводу висловлювань російського президента Володимира Путіна та міністра оборони РФ Шойгу щодо захоплення і анексії української території. За висновками інституту, такі висловлювання чітко містять ознаки порушення міжнародного права - і видачі прямих вказівок щодо анексії Криму, і здійснення військової інтервенції проти України", - зазначив Яценюк.

  У цьому зв'язку прем'єр дав відповідні доручення МЗС України та Генпрокуратурі.

  "Міністерство закордонних справ підготувало відповідний проект заяви відповідно до ст.11 Римського статуту, і така заява повинна бути відправлена до Гаазького трибуналу і органи прокуратури, а саме Генеральна прокуратура України повинна невідкладно розпочати процес щодо притягнення Російської Федерації до відповідальності за агресію проти України в Гаазькому трибуналі", - наголосив Яценюк.

  Попередній матеріал
  Зникнення людей, залякування і репресії: підсумки року російської окупації Криму від Amnesty International
  Наступний матеріал
  Заворушення у Франкфурті: десятки поранених і понад 350 затриманих
  Теги: