Фото job-sbu.org

ВР ухвалила звернення до Радбезу ООН і Ради ЄС про направлення миротворців на Донбас

  Верховна Рада підтримала президентський проект Постанови про звернення до Ради безпеки ООН і Ради Європейського Союзу про розгортання на території країни міжнародної операції з підтримки миру і безпеки.

  За прийняття звернення проголосував 341 народний обранець.

  У зверненні до Ради безпеки ООН міститься заклик "почати відповідні процедури щодо розгортання на території України міжнародної операції ООН з підтримки миру і безпеки, конкретні умови якої будуть визначені під час консультацій з українською стороною відповідно до встановлених процедур".

  "Прошу направити в Україну оціночну місію з метою вивчення ситуації та внесення відповідних рекомендацій на розгляд Ради безпеки ООН", - говориться в тексті документа.

  У зверненні до Ради ЄС керівництво країни просить почати відповідні процедури щодо початку операції ЄС в рамках Спільної політики безпеки і оборони в Україні, "конкретні модальності якої будуть визначені в консультаціях з українською стороною за встановленою практикою".

  "Прошу направити в Україну місію для попередньої оцінки ситуації", - наголошується у зверненні.

  Звернення прийнято з метою створення умов для якнайшвидшого відновлення правопорядку, забезпечення конституційних прав і свобод громадян, створення умов для повернення їх в місця постійного проживання, захисту прав і законних інтересів юридичних осіб, а також для відновлення нормальної життєдіяльності в населених пунктах Донецької та Луганської областей, деескалації ситуації в окремих районах цих областей.

  Раніше президент України своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про звернення до Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки".

  Також наголошується, що звернення до Ради безпеки ООН і Рада ЄС про розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки приймається з метою "невідкладного вирішення кризової ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей".

  Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

  Попередній матеріал
  Верховна Рада визнала підконтрольну терористам частину Донбасу окупованою територією
  Наступний матеріал
  Звинувачений в екстремізмі татарський активіст почав голодування в російському СІЗО
  Loading...

  Порошенко попросив президента Румунії підтримати відправку миротворців на Донбас

  У вівторок парламент розгляне звернення до Радбезу ООН та Ради ЄС щодо введення миротворців

  Данія підтримує направлення миротворчої місії ООН до України

  Лавров: Москва готова обговорювати питання про введення миротворців на Схід України