seabreeze.org.ua

ВР дозволила проведення на території України у 2015 році п'яти багатонаціональних військових навчань

  Народні депутати підтримали президентський законопроект про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях.

  За відповідний законопроект проголосували 305 депутатів на засіданні Верховної Ради у вівторок.

  Згідно з текстом документу, українська сторона планує в поточному році проведення трьох українсько-американських навчань: "Фіарлес Гардіан-2015", "Сі Бриз-2015" та "Сейбер Гардіан/Репід Трайдент-2015". Крім того, планується провести два українсько-польських вчення: "Безпечне небо-2015" і "Правопорядок-2015".

  Згідно з планом міжнародних навчань, у поточному році в Яворівському районі Львівської області з березня по листопад пройдуть українсько-американські командно-штабні навчання "Фіарлес Гардіан-2015". У них візьмуть участь до 2,2 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою: від ЗСУ - до 200 осіб, від Нацгвардії - до 1 тис., від ЗС США - до 1 тис. вояків.

  У період з червня по жовтень протягом 25 діб в акваторії Чорного моря і на полігонах ЗСУ в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях пройдуть українсько-американські командно-штабні навчання "Сі Бриз-2015" за участю до 2,5 тис. військовослужбовців. Від ЗСУ передбачено участь до 1 тис. військових, від ЗС США - до 1 тис., від ЗС інших країн-членів НАТО та країн-учасниць програми "Партнерство заради миру" - до 500.

  Крім того, в період з липня по жовтень протягом 25 діб у Яворівському районі Львівської області заплановані українсько-американські командно-штабні навчання "Сейбер Гардіан/Репід Трайдент - 2015". Загальна чисельність їх учасників - до 2,1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою. З них від ЗСУ - до 1 тис. осіб, від ЗС США - до 500, від ЗС інших держав-членів НАТО та країн-учасниць програми "партнерство заради миру" - до 600.

  Українсько-польське тактичне навчання авіаційних підрозділів "Безпечне небо" планується провести протягом 14 діб в період з липня по жовтень 2015 в повітряному просторі України та на аеродромах Повітряних сил ЗСУ. Загальна чисельність учасників - до 350 військовослужбовців, з них від ЗСУ - до 250 осіб, від польської сторони - до 100.

  Польсько-українські навчання підрозділів військової поліції "Правопорядок" пройдуть протягом одного тижня в період з вересня по листопад поточного року в Яворівському районі Львівської області. У ньому візьмуть участь по 50 українських та польських військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

  У пояснювальній записці до президентського законопроекту зазначається, що фінансові витрати, пов'язані з підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та за її межами в 2015 році будуть здійснені таким чином: Міністерству оборони, згідно з бюджетною програмою - 30,279 млн грн, МВС - 21,37 млн ​​грн.

  Попередній матеріал
  ЄС розробить план дій для боротьби з російською дезінформацією
  Наступний матеріал
  США у квітні розпочнуть навчання української Нацгвардії

  США у квітні розпочнуть навчання української Нацгвардії

  В Одесі пройшли спільні пожежно-тактичні навчання пожежників, медиків та правоохоронців

  НАТО продовжує військові навчання у Чорному морі

  Президент вніс у ВР законопроект про допуск підрозділів іноземних військ в Україну для участі у багатонаціональних навчаннях