Відмова України від ядерної зброї була помилкою - екс-генсек НАТО

  Ідея ядерного роззброєння не виправдала себе, що особливо видно на прикладі України.

  Про це йдеться у статті колишнього генерального секретаря НАТО лорда Джорджа Робертсона, опублікованій в газеті Herald Scotland, повідомляє Deutsche Welle.

  Зокрема, Робертсон полемізує з прихильниками Шотландської національної партії, які виступають за відмову від британських сил ядерного стримування, які базуються на території країни.

  Щоб зрозуміти, чим це може загрожувати, він пропонує знайти в статтю про Будапештський меморандум 1994 року, за яким Україна, яка мала на той час третій за розміром ядерний арсенал у світі, відмовилась від нього в обмін на "урочисті гарантії Росії, США та Великобританії".

  "Ці країни також як Франція та Китай, пообіцяли: a) поважати українську незалежність та суверенітет в існуючих кордонах, b) утримуватись від загрози чи застосування сили протии України та c) утримуватись від використання економічного тиску на Україну з метою вплинути на її політику. Як виглядають ці обіцянки на тлі кровавої бійні, яку ми спостерігаємо з екранів наших телевізорів щовечора?", - пише Робертсон.

  На його думку, захоплення Криму та окупацію сходу України можна було б уникнути, якби Київ не пішов шляхом одностороннього ядерного роззброєння.

   

  Попередній матеріал
  На реабілітацію до Польщі вирушили 38 бійців АТО
  Наступний матеріал
  У Швейцарії зіткнулися два поїзди, десятки постраждалих

  НАТО не втручається у військовий конфлікт в Україні, бо боїться російської ядерної зброї - депутат

  Британія модернізує власну ядерну зброю у відповідь на дії Росії

  Російського вченого-ядерника звинуватили в державній зраді

  Перехоплений минулого тижня поблизу Британії російський бомбардувальник мав на борту ядерний заряд - ЗМІ