Фото із відкритих джерел

Вартість "Європейського валу" зменшилась як мінімум у два рази - голова ДПСУ

  Державна прикордонна служба України оптимізувала проект з облаштування державного кордону з Російською Федерацією "Європейський вал", вартість якого зменшилася як мінімум у два рази.

  Про це повідомив глава відомства Віктор Назаренко, представляючи на засіданні уряду оновлений проект будівництва "Європейського валу".

  "Попередня вартість робіт може бути зменшена як мінімум удвічі, а то й більше", - повідомив Назаренко.

  Він зазначив, що перший варіант проекту був матеріально обтяжливий і фінансово затратний. Загальна сума витрат становила 8362 млн грн, а вартість облаштування 1 км кордону досягала 4 млн грн.

  "Орієнтовна сума витрат на облаштування 1 км кордону на першому етапі, тобто в поточному році, реально може скласти (за оновленим проектом - Ред.) не 3,7 млн грн, як планувалося раніше, а не більше 1 млн грн в залежності від місцевості та прикордонної інфраструктури. Вартість робіт на інших етапах вимагає додаткового вивчення", - сказав Назаренко.

  Голова Держприкордонслужби зазначив, що цей проект включає в себе сукупність оборонних елементів охорони державного кордону, тому об'єктивно становить державну таємницю.

  За словами Назаренка, для професійного відпрацювання плану та проведення детальних розрахунків відомству необхідно час до кінця березня поточного року.

  Назаренко також виступив з пропозицією реалізувати відповідний проект за допомогою спеціального державного підприємства.

  "Вивчивши світовий досвід, отримавши багато різнопланових пропозицій, ми вважаємо доцільною ідею з приводу можливої реалізації плану "Європейський вал" за допомогою державного підприємства. Воно може забезпечувати планування, проектування, поетапне облаштування, а в подальшому і утримання кордону України", - сказав він.

  Нагадаємо, у 2014 році Кабінет міністрів виділив 235 млн грн на будівництво проекту зі зміцнення кордону з Росією, який отримав назву "Європейський вал".

  Попередній матеріал
  Головним питанням на сесії ПА ОБСЄ буде Україна
  Наступний матеріал
  Через обстріли бойовиків зупинив роботу Маріупольський морський порт

  Яценюк: "Європейський вал" будується і буде побудований

  Прикордонники вилучили в українця, який їхав з Криму, $50 тис. та понад 4 млн грн

  На Сумщині біля кордону виявили рюкзак з формою російської поліції

  Один прикордонник загинув і один поранений в результаті атаки на блокпост під Фащівкою