Конституційний суд
5.ua

В КСУ заявляють про тиск на суд напередодні розгляду справи щодо закону про люстрацію

  Напередодні початку розгляду справи щодо закону про люстрацію навколо Конституційного суду України "штучно створюється ситуація напруження і недовіри", на суд чиниться тиск.

  Про це йдеться в офіційній заяві КСУ.

  "Йдеться, власне, про втручання в діяльність Конституційного суду України, а саме, перешкоджання законному розгляду Судом справи щодо конституційності окремих положень закону України "Про очищення влади". Спроби політиків поширити компрометуючу інформацію, що стосується професійної діяльності суддів, заклики до мітингів і демонстрацій під стінами Конституційного Суду України є ні чим іншим як тиском на суд", - йдеться у заяві.

  У Конституційному суді закликають політиків, представників влади та громадськості утримуватися від висловлювань і оцінок, які за своєю суттю є втручанням у діяльність КСУ, та не перешкоджати його роботі, а ЗМІ поширювати лише зважену і об'єктивну інформацію.

  Окрім того, у заяві наголошується, що діяльність Конституційного суду ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності та рівноправності суддів.

  В КСУ нагадали, що 9-10 квітня засоби масової інформації поширили виступи окремих народних депутатів, громадських діячів та представників правоохоронних органів зі звинуваченнями суддів Конституційного суду в заангажованості, погрозами щодо їх кримінального переслідування та закликами до громадян збиратися на мітинг біля стін Суду.

  16 квітня має розпочатися розгляд Конституційним судом справи щодо закону "Про очищення влади".

  Нагадаємо, 20 січня до Конституційного суду України надійшло подання 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону "Про очищення влади". Підписали в повному складі народні депутати від "Опозиційного блоку", серед яких Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич, Євген Бакулін, Наталія Королевська. Також під зверненням поставили підпис ще 7 народних депутатів, серед яких Євген Геллер із депутатської групи "Економічний розвиток" і позафракційний Валерій Писаренко.

  Раніше Верховний суд України звернувся до КСУ щодо конституційності окремих положень закону "Про очищення влади".

  Попередній матеріал
  У КМДА назвали дату відключення від опалення київських будинків
  Наступний матеріал
  МВФ прогнозує зростання ВВП України наступного року

  Петренко: КСУ погодиться скасувати депутатську недоторканність

  Голова Верховного суду України пройшов люстраційну перевірку

  ВСУ визнав деякі положення люстраційного закону дискримінаційними та неконституційними

  КС розглядає подання Верховного Суду щодо конституційності люстрації