5 канал

У США обговорюють можливість військової допомоги Україні

На відміну від Європи, в Сполучених Штатах дедалі активніше говорять про можливість військової допомоги Україні.

І хоча у Державному департаменті наголосили, що рішення поки що не ухвалене, місцеві аналітики і журналісти активно обмірковують його наслідки: для Штатів і України. 

The Wall Street Journal, Financial Times, Politico... Наче прорвало греблю. Зі сторінок та екранів у Сполучених Штатах ллються суперечки: чи надавати Україні летальну зброю.

Причина ажіотажу - звіт, опублікований у понеділок групою впливових аналітиків. Восьмеро дипломатів, серед яких колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, заявили: всі попередні спроби не зупинили Росію, тож час змінити підхід. І надати Києву зброї та військового обладнання - на $3 млрд.

Видання The Wall Street Journal, посилаючись на анонімні й високопосадові джерела, уточнює: йдеться про можливе надання переносних протитанкових ракетних комплексів, стрілецької зброї та боєприпасів.

"Питання в тому, чи рішення про надання летального озброєння спонукає Путіна зменшити підтримку про-московським повстанцям, або навпаки змусить її посилити".
The Wall Street Journal, 02.02.2015

Прихильники і противники поставок зброї є в лавах демократів та республіканців, у стінах Білого дому і Пентагону. Найбільше їх непокоять саме наслідки такого рішення. Прогнозувати реакцію Путіна не береться ніхто. Розлога стаття на сторінках Financial Time аналізує: як навіть Ангела Меркель поступово втратила довіру до Кремля:

"Вона була шокована. Путін запропонував розібратися з повстанцями так само, як він колись вирішив питання Чечні - купити їх автономією та грішми. Непогана ідея як для колишнього полковника КДБ. Але для доньки пастора просто неприйнятна".
Financial Times, 03.02.2015

"Путін бреше" - за даними видання - відверто говорить Меркель, коли поруч немає камер. Однак, продовжує наполягати на дипломатичному врегулюванні конфлікту. Можливо, керуючися тими ж аргументами, що й противники озброєння України у Штатах:

Юджин Румер, голова Євразійської програми у Фонді Карнегі за міжнародний мир:
"Замість допомоги, зброя може продовжити агонію України та відволікти її від життєво важливого завдання відбудови. Мало шансів, що вона зіб’є Путіна з руйнівного шляху. А Сполучені Штати вона посуне на крок ближче до прямої воєнної конфронтації з Росією".
Financial Times, 04.02.2015

Колишній розвідник - Юджин Румер вважає: навіть якщо американська зброя дасть перевагу українській армії, Путіна це не зупинить. Мовляв, йому вдалося покласти провину за економічні проблеми на Захід, народ продовжує вірити президентові. Тож і провину за потік безіменних солдатських трун той зможе перекласти на Київ чи Вашингтон. У такій ситуації - вважає аналітик - краще допомгти Києву з відбудовою армії та надати побільше фінансів.

КН, "5 канал"

Попередній матеріал
Рубль прискорив падіння через обвал цін на нафту
Наступний матеріал
Сьогодні - всесвітній день боротьби з раком

Порошенко не сумнівається, що США ухвалять рішення про надання Україні зброї

Генштаб і РНБО мають визначити, яка саме зброя потрібна Україні від США - нардеп

Аналітики закликали владу США дати Україні військову допомогу і врешті зупинити Путіна

США не виключають можливості надання зброї Україні - Псакі