У Києві остерігаються техногенної катастрофи через скандальну забудову на пр. Науки

Скандальне будівництво на проспекті Науки в Києві може пошкодити систему охолодження атомного реактора Інституту ядерних досліджень.

За словами мешканців будинку, розташованого поруч з науковою установою, мережі Інституту пролягають під майбутнім будівельним майданчиком, тому, у разі порушення системи, можливе виникнення техногенної катастрофи з викидом радіоактивних речовин.

Окрім того, тамтешні мешканці нарікають, що забудовник має намір зводити 18-поверхову висотку на прибудинковій території - на місці дерев та спортивного майданчика.

Люди кажуть - будівництво порушує низку норм і може також завдати шкоди їхнім будинкам, а вони і так потребують капітального ремонту. Самого ж проекту нового житла, за словами місцевих, ніхто ще не бачив.

Кілька тижнів тому будівельна корпорація "Укрбуд", яка заходилася зводити тут житло, спробувала почати роботи. Місцеві стверджують - приїхали будівельники та кілька десятків молодиків спортивної зовнішності. Але почати працювати так і не змогли.

Президент корпорації "Укрбуд", а водночас і член земельної комісії Київради Максим Микитась у коментарі "5 каналу" запевняє, що усі необхідні документи на будівництво він має є. Усе за законом. А от у серйозності загрози від реактора Микитась сумнівається.

З його слів, в інституті немає справжнього ядерного реактора. Також забудовник визнає - спортивні молодики на проспект Науки таки приїздили, але то були не "тітушки", а охорона.

Конфліктом мешканців із забудовником зацікавилася земельна комісія Київради. Там вирішили відрядити на місце робочу групу. Тим часом мешканці проспекту Науки налаштовані рішуче - у дворі облаштували блок-пост, наготували шини та обіцяють не пускати до себе будівельну техніку.

Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал".

Попередній матеріал
Обама розглядає надання Україні оборонного озброєння - Керрі
Наступний матеріал
Держсекретар: США будуть гарантом миру в Україні, але очікують сприяння від РФ

У Київраді просять призупинити будівництво у Десятинному провулку

Столична прокуратура виявила розкрадання коштів на будівництві Алеї слави

Оголошення про початок будівництва відтепер можна дати через Інтернет

Уряд пропонує ввести мораторій на будівництво поблизу об'єктів всесвітньої спадщини