5.ua

У ході децентралізації обласні адміністрації трансформуються в облвиконкоми - Гройсман

В процесі децентралізації обласні адміністрації будуть трансформовані в обласні виконавчі комітети, контролювати які будуть державні префектури.

Про таке в ефірі безстрокового телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

"Обласні адміністрації трансформуються в обласні виконкоми. Але по-новому буде відбір, фаховий підхід до формування цих виконавчих комітетів, а держава, зі свого боку, має забезпечити чіткий, зрозумілий контроль за тим, щоб у нас не було зловживань, за тим, щоб люди могли знайти захист. І от префектури, які мають бути створенні, напевно - це будуть префектури, вони будуть наділенні функціями цього контролю", - заявив Гройсман.

Як повідомлялось раніше, сьогодні під час зустрічі у Страсбурзі Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд і віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко домовилися про співпрацю в процесі децентралізації України. Досягнута угода передбачає відкриття бюро регіональної підтримки у всіх областях України, а також у Києві.

Попередній матеріал
У Краматорську повалили пам'ятник Леніну
Наступний матеріал
Гройсман: децентралізація в Україні буде проведена до місцевих виборів