5.ua

Тимошенко наполягає на розгляді в парламенті звернення України до Гаазького суду

  Фракція "Батьківщина" наполягає на терміновому розгляді Верховною Радою питання звернення до Гаазького трибуналу щодо притягнення до відповідальності високопосадовців РФ, причетних до агресії проти України.

  Про це заявила лідер фракції, народний депутат України Юлія Тимошенко на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

  "Наполягаємо на тому, щоб негайно ми заслухали у Верховній Раді питання звернення України до Гаазького трибуналу щодо притягнення до відповідальності всіх високопосадових осіб РФ, які несуть персональну відповідальність за початок і продовження агресії проти України, за вбивства, за каліцтва, за практично військові дії, які оголошені і проводяться", - наголосила вона.

  Крім того, за словами Тимошенко, фракція "Батьківщина" буде наполягати на тому, щоб усі посадові особи, які зобов'язані за своїми функціональним повноваженнями організувати звернення до Гаазького трибуналу і захищати там інтереси України, звітували про кожен свій крок.

  Також, фракція "Батьківщина" вимагає звіту Міністерства юстиції України щодо накладення арешту на майно Російської Федерації в інших країнах як відповідь на конфіскацію українського майна і окупацію українських територій.

  Окрім цього, Тимошенко підкреслила, що фракція наполягає на негайному звіті РНБО та уряду щодо введення санкцій проти Росії з боку України.

  Також, вона зазначила, що наразі правоохоронним органам слід вжити усіх заходів для припинення контрабанди товарів на окуповані території Донбасу.

  "По суті, йде контрабандний потік товарів на окуповані території з території України", - сказала Тимошенко.

  Також Тимошенко від імені фракції "Батьківщина" наполягла на негайному скликанні зборів коаліції.

  "Тому що це питання, яке вже назріло і яке потребує публічного чіткого і абсолютно однозначного обговорення на загальних зборах коаліції", - наголосила вона.

  Попередній матеріал
  За добу на Донбасі загинув один український військовослужбовець - Лисенко
  Наступний матеріал
  Туск відмовився їхати на "парад агресорів" до Москви 9 травня

  Яценюк попросив Мін'юст надати Гаазькому трибуналу докази причетності РФ до анексії Криму

  Голова МЗС Іспанії заявив Лаврову, що кримське питання має вирішуватись у Гаазі

  Рішення РНБО: звернення до Гаазького трибуналу, збільшення оборонних замовлень, санкції проти РФ

  Громадські активісти звернулися зі скаргою на колишню владу України до Гааги