5.ua

СБУ: організація "Українська повстанська армія" - це фейк

В СБУ заявляють, що організації "Українська повстанська армія", яка взяла на себе відповідальність за резонансні вбивства в Києві, і від імені якої в інтернеті розсилаються листи з погрозами на адресу політиків і громадських діячів, не існує.

Про це в ході безстрокового телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" заявив начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Василь Вовк.

"Щодо "Української повстанської армії": дуже звучна назва, абсолютно "фейкова" інформація, організація, і люди ... у нас не зареєстрована така організація", - заявив Вовк.

З його слів, СБУ на постійній основі моніторить інформацію відносно всіх радикальних рухів та організацій в Україні.

"У нас існує Департамент захисту національної державності, який на постійній основі вивчає проблеми радикалізму (будь то правої або лівої спрямованості), секстанства, інших питань, які несуть в собі загрозу для життя і здоров'я людей або державі", - сказав він.

Говорячи про лист від імені "Української повстанської армії", який прийшов на електронну пошту політологу Володимиру Фесенко, Вовк повідомив, що спецслужба вилучила цю інформацію і провела експертизу, яка показала, що в тексті немає правого радикалізму.

"Ми провели його експертизу цього тексту, і за результатами цієї експертизи, до речі, досвідчені експерти її робили ... там немає українства, якщо говорити про правий радикалізм", - зазначив Вовк.

Нагадаємо, у п'ятницю, 17 квітня, директор Центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко заявив, що отримав на електронну пошту лист із заявою від якоїсь організації "Українська повстанська армія", в якому вона бере на себе відповідальність за низку резонансних політичних убивств, у тому числі екс-депутата Олега Калашникова і журналіста Олеся Бузини.

В СБУ заявили, що перевіряють, чи існує насправді така організація. Пізніше радник голови СБУ Маркіян Лубківський у своєму Facebook повідомив, що даного листа було відправлено з поштового сервісу, який дислокується в Німеччині, а лінгвістична експертиза підтвердила, що текст складено не носіями української мови.

Попередній матеріал
З Клюєва зняли підозру у причетності до масових убивств на Майдані - ЗМІ
Наступний матеріал
Туринську плащаницю відкрили для відвідування до 24 червня
Теги:
Loading...

Лист Фесенку був відправлений з німецького сервісу, автор не є носієм української мови - СБУ

Фесенко отримав листа від так званої "Української повстанської армії", що взяла на себе відповідальність за резонансні вбивства

Радник глави МВС: автор листа Фесенку не володіє достовірною інформацією щодо вбивства Калашникова

За листом про резонансні вбивства стоять не аматори - Фесенко