журналісти 5.ua

Права журналістів: реалії і перспективи

У 2014 році на журналістів здійснили більше 300 нападів. За цей час доведено до суду лише шість кримінальних справ, жодну з яких журналісти не виграли. Нинішнього року медіа-експерти прогнозують збільшення таких нападів.

Блогерів поки що не чіпатимуть. Автор скадального законопроекту, який хотів контролювати активних дописувачів в мережі інтернет заявив - відкличе свій законопроект, якщо в ньому вбачають загрозу свободі слова. Натомість медійники кажуть, революція  гідності відбулась, а самої гідності більше не стало. Журналісти досі доводять свої права  у судах. 171 стаття Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів, не застосовується в українських судах. Влада відповідає - проблему знаємо, вона тимчасова, незабаром розв'яжуть. Медіа-експерти ж не такі оптимістичні.

У парламентському комітеті зі свободи слова кажуть, що покладуть край таким протиправним діям проти журналістів революційно. До 171 статті відповідні зміни вже пройшли обговорення у комітеті і найближчим часом будуть внесені на розгляд Верховної Ради.

Проте проблема не лише у недосконалому законі, кажуть активісти з громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ". Судді все ще працюють по-старому. Активісти подали на розгляд до Верховної Ради закон, який суттєво обмежує повноваження судів і суддів, можливість тиску на них з боку влади.

Детальніше дивіться в сюжеті "5 каналу".

Попередній матеріал
Другий день перемир’я: хроніка подій на Донбасі
Наступний матеріал
Печерський райсуд арештував Єфремова з можливістю виходу під заставу

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради: корупції бій, російським "гав-журналістам" також бій

Під час обстрілу Краматорська поранено військового журналіста - Міноборони

На Луганщині загинув журналіст із батальйону "Айдар"

Журналісти "5 каналу" провели день із захисниками прифронтового Дзержинська