unian.ua

Порошенко підписав закон, який підвищує призовний вік до 27 років

  Президент Петро Порошенко підписав ухвалений 15 січня Верховною Радою закон щодо удосконалення порядку проходження громадянами України військової служби та їх соціального захист.

  Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

  "Президент Петро Порошенко підписав Закон №116-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду", - йдеться в повідомленні.

  Документ, зокрема, направлений на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби за військово-обліковими спеціальностями та забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

  Окрім цього, закон передбачає підвищення призовного віку до 27 років та зменшення кількості підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби.

  Документом зазначено, що за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, в організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік.

  Попередній матеріал
  Під Донецьком з полону звільнили шістьох поранених "кіборгів"
  Наступний матеріал
  РФ може скористатися перемир’ям, щоб переозброїти бойовиків - генерал НАТО

  Президент доручив розібратися з виїздом призовників за кордон

  СБУ затримала двох працівників військкоматів, які вимагали у призовників гроші

  У військкоматах почали готуватися до весіннього призову в армію

  На Яворівському полігоні триває посилена вогнева підготовка мобілізованих