president.gov.ua

Порошенко підписав указ про створення Конституційної комісії

  Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Конституційної комісії, яка розроблятиме зміни до основного Закону.

  Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

  Комісія створюється з метою напрацювання узгоджених пропозицій щодо вдосконалення Конституції України з урахуванням сучасних викликів та потреб суспільства. Передбачається, що до цієї роботи будуть залучені представники різних політичних сил, громадськості, вітчизняних та міжнародних експертів, зазначається в документі.

  "Підписанням цього указу розпочинається новий дуже важливий етап конституційної реформи", - зазначив Порошенко під час підписання документа і запевнив, що як Президент максимально сприятиме залученню до процесу найкращих фахівців та найавторитетніших політиків.

  "Не маю жодного сумніву, що рішення щодо зміцнення судової гілки влади, її незалежності, рішення про антикорупційні кроки влади мають бути доповнені дуже важливою складовою - реформою місцевого самоврядування, реформою про децентралізацію влади", - наголосив він.

  Відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Основного Закону, Комісія утворюється як спеціальний допоміжний орган при Президентові України. Як зазначається в указі, депутатські фракції, групи у Верховній Раді, Кабінет міністрів, Верховний та вищі спеціалізовані суди, Рада суддів, асоціація органів місцевого самоврядування, Національна академія наук України, Нацакадемія правових наук, вищі юридичні навчальні заклади та наукові установи, правничі громадські об’єднання, відповідні міжнародні організації мають до 12 березня поточного року подати пропозиції щодо кандидатур, які представлятимуть їх у Конституційній комісії.

  Указом Президента також затверджено положення про Конституційну комісію, в якому визначені завдання, порядок та форма її роботи, обов'язки і завдання голови та секретаря.

  Крім того, в документі міститься положення, в якому очолити Конституційну комісію Президент пропонує голові Верховної Ради Володимиру Гройсману. 

  Засідання Комісії проводитимуться за потребою, але не рідше одного разу на два місяці. Рішення приймаються більшістю голосів присутніх на засіданнях членів Комісії шляхом відкритого голосування. Всі напрацювання реалізовуватимуться шляхом видання в установленому порядку актів Президента України, внесенням на розгляд Верховної Ради відповідних законопроектів.

  Указ набирає чинності з дня його опублікування.

  Попередній матеріал
  Індієць встановив новий рекорд світу зі збирання п'яти кубиків Рубіка
  Наступний матеріал
  Більше 20 разів бойовики порушували режим тиші на Сході – Селезньов

  Наступного тижня Порошенко затвердить склад конституційної комісії

  КС розглядає подання Верховного Суду щодо конституційності люстрації

  Порошенко призначив головою Конституційної комісії Гройсмана

  Конституційний суд почав розгляд питання недоторканності нардепів і суддів