прес-служба Міноборони

Порошенко підписав низку законів про посилення відповідальності військових та мобілізованих

  Президент України Петро Порошенко підписав низку законів, які посилюють відповідальність військовослужбовців та мобілізованих.

  Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

  Так, закон №194-VIII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини", прийнятий Верховною Радою 12 лютого, встановлює більш сувору кримінальну відповідальність військовослужбовців за вчинення окремих військових злочинів в умовах особливого періоду.

  Згідно документу, посилюється кримінальна відповідальність за військові правопорушення, в першу чергу за ті, які стосуються непокори (умисного невиконання наказу), опору начальникові, погроз або насильства щодо начальника, самовільного залишення військової частини або місця служби, дезертирства, ухиляння від військової служби, майнових стосунків, порушення статутних правил служби, злочинної бездіяльності військової влади та незаконного використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала та зловживання нею.

  Законом №186-VIII від 12 лютого "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесено зміни до низки законів щодо цивільного захисту. Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено статтею 336, яка встановлює кримінальну відповідальність за "ухиляння від проходження цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації".

  Також, підписаний Президентом закон №158-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладання обов'язків в особливий період", який був прийнятий Верховною Радою 5 лютого, уточнює рамки відповідальності, які стосуються військових адміністративних порушень і не тягнуть за собою кримінальної відповідальності; вводить поняття "арешт з утриманням на гауптвахті" та визначає межі його застосування. Також ці зміни уточнюють адміністративну відповідальність військовослужбовців за правопорушення, які стосуються правил та статутів несення служби, матеріальної відповідальності тощо.

  Попередній матеріал
  Харківського міліціонера судять за те, що той не заважав "тітушкам" на Євромайдані
  Наступний матеріал
  Від Росії вимагають пояснити, чому закрили в'їзд євродепутату

  Рада ввела кримінальну відповідальність від 2 до 5 років за ухилення від мобілізації

  Рада посилить відповідальність за окремі військові злочини

  Порошенко вніс до Ради законопроект про збільшення чисельності армії

  У Донецькій області створять три військово-цивільні адміністрації