Металургія
Металургія Прес-служба \"АрселорМиттал Кривой Рог\"

Міграційна хвиля стимулювала українські підприємства збільшувати зарплатню працівникам

  Лише цього року зарплатні робітничих спеціальностей зросли на 35%, – таку статистику озвучили у програмі "Особливий погляд" на "5 каналі"

  Проблема трудової міграції з України змусила вітчизняних підприємців переглянути заробітні плати українців. Наочний приклад – найбільша українська гірничо-металургійна компанія "Метінвест", повідомляється у програмі "Особливий погляд" на "5 каналі".

  Від 1 жовтня 2018 року компанія підвищила зарплату працівникам своїх українських підприємств в середньому на 10%. І це вже друге підвищення цього року. У квітні ж доходи співробітників виросли в середньому на 20%.

  Середня зарплата в Україні становить 9170 грн, у промисловості – 9861 грн, у ГМК – 13282 грн. Після підвищення в "Метінвесті" зароблятимуть на 73% більше, ніж в середньому по Україні, на 61% більше ніж в промисловості, і на 20% більше – ніж у ГМК.

  Якщо ж говорити про країну загалом – цього року зарплатні робітничих спеціальностей зросли на 35%. Лідерами такої динаміки є Тернопіль (+47%), Кіровоградська (+45%) та Вінницька області (+42%).

  Політолог Олександр Палій впевнений, що з кожним роком буде з'являтися все більше аргументів, аби українці працювали вдома: "Щойно в Україні буде середня зарплата $600-700, реальна зарплата, і в провінції, а не тільки в столиці, то відразу працювати в Польщі буде абсолютно нерентабельно. Там дорожчі комунальні послуги, там далеко люди від сім'ї. Як тільки люди отримають більш-менш пристойну зарплату в Україні, певна частина трудових мігрантів буде повертатися".

  Попередній матеріал
  Ціна на газ для українців зросла: скільки тепер треба платити
  Наступний матеріал
  США почнуть виплачувати держборг розміром $21 трильйон – Трамп
  Теги: