segodnya.ua

Лідер харківського "Оплоту" відмив майже 100 млн грн державних коштів - ГПУ

  Прокуратурою Харківської області та управлінням СБУ втсановлено, що лідер організації "Оплот" Євген Жилін сприяв привласненню коштів комунальних підприємств Харківської міської ради через створені ним фіктивні фірми.

  Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

  "Лише протягом 2012-2014 років шляхом здійснення безготівкових товарних операцій через 9 фіктивних фірм виведено з легального обігу 100 млн грн комунальних підприємств Харкова. Основною метою таких операцій було подальше привласнення цих коштів та сприяння в ухиленні від сплати податків іншим суб'єктам реального сектору економіки", - йдеться в повідомленні.

  За даними Генпрокуратури, загальний обсяг коштів, перерахованих через підконтрольні лідеру "Оплоту" фірми, за 2 роки склав понад 1 млрд грн.

  Дані порушення були виявлені за результатом фінансово-господарського моніторингу діяльності комунальних підприємств Харківської міської ради.

  Наразі прокуратура Харківської області розпочала кримінальне провадження за фактом пособництва у привласненні коштів територіальної громади, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України).

  "Найближчим часом кримінальне провадження для проведення досудового розслідування буде направлено до УСБУ в області, оскільки Службою безпеки вже проводиться досудове розслідування за фактом фінансування тероризму зазначеною особою (ч.2 ст.258-5 КК України)", - йдеться в повідомлені.

  За даними Генпрокуратури, в рамках даного кримінального провадження Євген Жилін оголошений в розшук.

  Попередній матеріал
  Президент схвалив допуск в Україну іноземних військових для навчань
  Наступний матеріал
  Карімов здобув перемогу на президентських виборах в Узбекистані

  На Харківщині СБУ ліквідувала канал фінансування терористів, організований лідером "Оплоту"

  За кілька днів до теракту в Харків прибув один із лідерів "Оплоту" - Богословська

  СБУ на Харківщині затримала озброєного бойовика "Оплоту"

  Служба безпеки України затримала іноземного найманця-бойовика "Оплоту"