фото Крим.Реалії

"Крим не забутий": ще шість країн нагадали про засудження анексії півострова Росією

  Країни Північної Європи заявили, що Росія повинна відповісти за матеріальні збитки України та порушення прав людини

  Чільники МЗС Данії, Латвії, Литви, Фінляндії, Швеції та Естонії у спільному листі заявили, що Росія має взяти на себе відповідальність за анексію Криму. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на латвійську агенцію LETA.

  "Крим не забутий. Росія має взяти на себе відповідальність за збиток. Кримські татари й інші жителі Криму, які постраждали від політики пригноблення, що проводилася Росією, потребують підтримки", - мовиться в заяві.

  У річницю анексії півострова дипломати ще раз підтвердили підтримку територіальної цілісності України й суверенітету на всій її території. Міністри наголосили, що політика невизнання анексії Криму, яку провадить ЄС, — найефективніший спосіб виявити солідарність з Україною.

  За словами чільників зовнішньополітичних відомств, з анексії розпочалося порушення Росією територіальної цілісності України, що є найбільш кричущим за кілька останніх десятиліть порушенням Статуту ООН та інших міжнародних правових актів.

  У заяві сказано, що відтоді кількість порушень прав людини у Криму значно зросла: мешканцям Криму нав'язують російське громадянство, поширеним є насильство щодо українців і татар, пригнічується українська мова, обмежується свобода слова у ЗМІ.

  Нагадаємо, 15 березня помічниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон має намір впроваджувати санкції проти Російської Федерації, допоки Україна не отримає суверенітет над анексованим Кримом.

  Попередній матеріал
  У Нацагентстві із запобігання корупції не змогли обрати голову відомства
  Наступний матеріал
  Путін поїде до Криму дивитися на будівництво Керченського мосту
  Теги:
  Loading...

  За 2 роки з Криму до материкової України переїхали близько 22 тис. людей – представник омбудсмена

  Росія порушила понад 400 міжнародних договорів, анексуючи Крим

  Туреччина засуджує анексію Криму

  Чубаров: Світові політики знають, що окупація Криму – це виклик глобальній безпеці