Кремль
Кремль somoscow.com

Кремль готував захоплення України ще до повалення режиму Януковича - російські ЗМІ

  Головний редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов заявляє, що видання має у своєму розпорядженні документ, що представляє собою сценарій "бліцкригу" Росії на південному сході України.

  Про це Муратов повідомив в ефірі "Эхо Москвы", передає Укрінформ.

  За даними редакції російського видання, цей свого роду план "Барбаросса" був підготовлений для Кремля в оточенні найбільшого російського олігарха Костянтина Малофеєва імовірно в період з 4 до 15 лютого 2014 року, тобто ще до повалення режиму Віктора Януковича.

  "Це сценарій: у цих умовах уявляється правильним зіграти на відцентрових прагненнях різних регіонів країни з метою в тій чи іншій формі ініціювати приєднання її східних областей до Росії. Домінантними регіонами для докладання зусиль мають стати Крим та Харківська область", - процитував текст документа Муратов.

  За його словами, у документі також підкреслюється, що Янукович - людина невисоких морально-вольових якостей: "Він боїться здавати пост президента і одночасно готовий розміняти силовиків на гарантії збереження поста президента і своєї недоторканності. Далі говориться, що Росія зобов'язана втрутитися в питання з приводу територіальної цілісності України".

  Мотивом у сценарії називається ризик для Росії втратити не тільки український ринок збуту енергоносіїв, але навіть непрямий контроль над газотранспортною системою України. Це поставить під удар позиції "Газпрому" в Центральній і Південній Європі, завдавши величезної шкоди російській економіці, йдеться в документі.

  Крім того, в ньому звертається увага на необхідність "вибудувати піар-стратегію, яка б акцентувала вимушений характер відповідних дій Росії на сході України і на півдні України".

  На думку Муратова, люди, які писали сценарій, володіють "макіавеллістичним талантом політичної інтриги". На підтвердження він навів три головні гасла, які автори документа пропонували висувати за допомогою українського народу на сході України і в Криму.

  "Перше - вимога федералізації або навіть конфедералізації в якості гарантії для даних регіонів від втручання прозахідних і націоналістичних сил у їх внутрішні справи. Потім - незалежний від Києва вступ східних і південно-східних областей на регіональному рівні в Митний союз. І потім - пряма суверенізація з подальшим приєднанням до Росії - єдиного гаранта сталого економічного розвитку та соціальної стабільності", - процитував журналіст.

  Таким чином, зазначив Муратов, якщо судити з того, що сталося, то і гасла, і перехід від Криму на схід України були передбачені в цьому сценарії. Він також нагадав, що такі "діячі" "ДНР", як Ігор Гіркін та Олександр Бородай свого часу працювали у Костянтина Малофеєва.

   

  Попередній матеріал
  Масштабну пожежу у центрі Києва локалізовано
  Наступний матеріал
  Порошенко - Путіну: не робіть вигляд, що захоплення Дебальцевого відповідає Мінським угодам
  Теги:
  Loading...
  Сунгуровський: для Путіна захоплення Дебальцевого принципове - як донецький аеропорт

  Сунгуровський: для Путіна захоплення Дебальцевого принципове - як донецький аеропорт

   МЗС Польщі: захоплення Дебальцевого терористами підриває можливість мирно врегулювати конфлікт

  МЗС Польщі: захоплення Дебальцевого терористами підриває можливість мирно врегулювати конфлікт

  Росія готує своїх найманців в тому числі у Придністров'ї та Криму - Генштаб

  Росія готує своїх найманців в тому числі у Придністров'ї та Криму - Генштаб

  Постпред України в ООН заявив, що Росія симулює виконання Мінських угод

  Постпред України в ООН заявив, що Росія симулює виконання Мінських угод