5.ua

КМДА: завтра у Києві не буде ні параду, ні офіційних урочистостей

Офіційних урочистостей і тим більше параду в Києві не буде. Це рішення міської влади. В КМДА застерігають – існує загроза провокацій і терористичних актів. Охороняти порядок на вулицях столиці та захищати ветеранів будуть 3 тисячі правоохоронців і майже стільки ж активістів Майдану. Вони тепер – з одного боку барикад. Щоб не ризикувати, влада закликає громадян на брати участі в масових акціях і пильнувати, чи не з'явилися поряд підозрілі особи.

День Перемоги ще зовсім недавно відзначали парадами. Сьогодні на Майдані стоять намети, техніка і військові на Сході проводять антитерористичну операцію, а в Києві не виключають провокацій і навіть терористичних актів. Тому влада скасувала і парад, і офіційні заходи.

Про жорсткі наміри свідчить звернення прокурора, розміщене на офіційному сайті. Він закликав правоохоронців відповідно до закону "Про міліцію" зброю і спецзасоби використовувати без вагань. Після трагедії в Одесі правоохоронці зробили висновки і запевняють: у Києві ситуацію з-під контролю не випустять.

Власних резервів міліції не вистачить, переконаний колишній чільник департаменту громадського порядку. Навіть за спокійних часів правоохоронці діяли разом із військовими. Сьогодні їхнє місце посідають активісти Майдану.

Силовики просять киян і гостей столиці не брати участі у масових заходах. Політики закликають не використовувати радянську символіку і "георгіївські стрічки". Утім, ветеранів, які таки вийдуть на акції, захистити від провокацій обіцяють громадські активісти.

На Майдані вже придумали, як відрізнити своїх від чужих – введуть систему ідентифікації та не одягатимуть балаклави.

Марші у центральній частині Києва планують провести комуністи, Партія регіонів та так звана "Загальновійськова спілка України". У заявках йдеться про десятки тисяч учасників, а в соціальних мережах активно вербують охочих помітингувати за гроші.

Наталія Жижко, Анна Мірошніченко, Варвара Плітус, Сергій Клименко. "5-й канал".

Попередній матеріал
Дніпропетровськом пройшла Хода примирення
Наступний матеріал
Міненерго: "Газпром" отримає $3,5 млрд з "Нафтогазу" тільки через суд