БТР-4
БТР-4 Укроборонпром

Історія з бронею НАТО для БТР-4 набирає обертів – військовий експерт

Читайте по-русски
Влада має розібратися, чи в цьому є справді проблема технічна, чи це змова з метою недопущення закордонної броні

Про оборонний скандал, який загрожує Україні, його ризики й наслідки поговорили з військовим експертом Сергієм Згурцем у студії "Інформаційного дня" на "5 каналі".

Так, досі не вирішено питання щодо якості броні на БТР-4. На думку експерта, це складна проблема.

"Позиція "Укроборонпрому" й позиція Міністерства оборони вийшла за логічний рівень. Вона перейшла у формат образ і емоційного несприйняття. Думаю, з обох сторін використовуються аргументи, які потребують детальної нової перевірки", – вважає Згурець.

Він описує проблему: "Потреби української армії в нових БТРах вимірюються тисячами. Формат державного оборонного замовлення на цей рік становить показники, які вимірюються умовно до сотні. Але спроможності виготовлення вимірюються лише одиницями. Аби розширити це вузьке горло, було запропоновано використовувати броню закордонного виробництва, яку використовують у країнах НАТО. Позиція військового представництва (України – ред.) полягає в тому, що це не броня, – попри те, що компанія MiiLux надала підтверджувальні документи, – це броня, виготовлена за стандартами ЄС і НАТО. Але військове представництво вважає, що з цієї броні виробляти БТРи неможливо".

"MiiLux готує запити до української сторони з претензіями щодо захисту честі своєї компанії. Думаю, цей скандал вийде на міжнародний рівень. І тоді пан Данилюк (секретар РНБО О.Данилюк – ред.) та інші посадові особи, напевно, вимушені будуть докладніше зануритися в ситуацію, аби спробувати знайти порозуміння між двома відомствами і зрозуміти, чи в цьому є справді проблема технічна, чи існує якась певна змова угруповань, які скеровані на недопущення закордонної броні на українські промислові підприємства", – підсумував військовий експерт.

Сергій Згурець також відреагував на критику секретаря РНБО щодо української військової техніки, зокрема машин "Варта", які використовують у зоні ООС: "Аби дискусія була професійною, треба ознайомитися з реальними застереженнями з боку військових. Якщо застережень не було, – це одна ситуація. Якщо були, вони були втілені в зміни конструкції, – це інше питання. Якщо пан Данилюк має своє бачення ситуації, напевно, його треба викладати в менш емоційному плані".

Нагадаємо, в кінці травня "Укроборонпром" зупинив випуск БТРів через недопущення до виробництва європейської броні. 

Попередній матеріал
Кремлю сподобалося б: телеканал "1+1", транслюючи серіал "Чорнобиль", назвав росіян "нашими"
Наступний матеріал
ЄС на рік продовжив санкції проти Росії через анексію Криму

"Я дуже здивований": Гай прокоментував призначення Абромавичуса членом наглядової ради "Укроборонпрому"

Армійці провели успішні випробовування нового ракетного комплексу "Нептун": як це було – відео

Уряд виділив на аудит "Укроборонпрому" понад 30 млн грн