фото Газета.UA

Гройсман і Порошенко мають підписати закон про декомунізацію - заступник спікера Ради

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман і Президент України Петро Порошенко мають підписати закон про декомунізацію

Про таке у ході безстрокового телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" наголосила заступник голови парламенту Оксана Сироїд.

"І голова Верховної Ради, і Президент мають підписати рішення ухвалене парламентом. В цьому немає нічого страшного, тут немає чого боятися. Фактично українська нація за 24 роки своєї незалежності, а особливо впродовж останнього року прийняла це як історичний факт. Суспільство це прийняло давно. Ми запізнилися з цим рішенням", – заявила вона.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада України прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.

Закон був ініційований Кабінетом міністрів і визнає комуністичний тоталітарний режим 1917-1991 років в Україні злочинним за здійснення політики державного терору.

Нацистський тоталітарний режим також визнається в Україні злочинним і таким, який проводив політику державного терору. Вся символіка, вся пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.

Новоприйнятий закон передбачає внесення змін до 14 чинних законів, у тому числі до Кримінального та Адміністративного кодексів в частині введення санкцій за невиконання або порушення норм цього документа.

Попередній матеріал
Ярош наполягає на прийнятті Радою закону про Добровольчий український корпус
Наступний матеріал
У Луганській області на розтяжці з гранатою підірвався мирний житель

Компартію України заборонять згідно із законом про декомунізацію – Мін'юст

Депутати внесли уточнення до закону про декомунізацію

Закон про декомунізацію в дії: на Донеччині "попрощалися" із ще одним Леніним

До 9 травня Рада ухвалить пакет законопроектів з декомунізації - Петренко