Глава Мінсоцполітики представив проект системи накопичувальних пенсій

  Кабінет міністрів пропонує в новому законопроекті про пенсійну реформу ввести державні гарантії для накопичувальних пенсій.

  Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на сьогоднішньому засіданні уряду.

  "Законопроект передбачає гарантії держави за накопичувальною системою, тобто кожен, хто виплачує додатковий внесок і накопичує собі гроші на старість, отримає 100% державну гарантію. Ці кошти не тільки будуть збережені, а й будуть примножені, бо стануть ще одним фактором розвитку української економіки і будуть вкладатися безпосередньо в українську економіку, створення нових робочих місць", - зазначив він.

  Яценюк наголосив, що на сьогоднішньому засіданні Кабміну необхідно схвалити проект закону про пенсійну реформу і передати його на розгляд до Верховної Ради.

  Міністр соціальної політики Павло Розенко представив цей законопроект на засіданні, він пояснив, що пенсійна система складатиметься з трьох частин: солідарної, накопичувальної та недержавної.

  Законопроект передбачає скасування спеціальних пенсій народним депутатам, прокурорам та іншим чиновникам - їм пенсія буде нараховуватися на загальних підставах. За словами Розенка, цю норму пропонується ввести з 1 січня 2016 року.

  Міністр також зазначив, що систему накопичувальної пенсії пропонується запустити з 1 січня 2017 року. Вона буде обов'язкова для громадян до 35 років, з 35 до 55 років - добровільна. Відсоток внеску за накопичувальною пенсією буде рости з 2% у 2017 році - до 7% у 2022 році.

  Крім того, гроші накопичувальної пенсійної системи планується інвестувати в економіку, як це відбувається, зокрема, в країнах ЄС.

  Попередній матеріал
  У Кременчуці навколішках попрощалися із 19-річним військовим, що загинув на Луганщині
  Наступний матеріал
  Чернігівська облрада визнала Росію агресором
  Теги: