Генпрокуратура РФ визнала подвійне громадянство Сенцова

  Сам арештований режисер не визнає примусового визнання його громадянином путінської РФ та вважає себе українцем.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода" з коментарем адвоката Сенцова, Дмитра Дінзе.

  Раніше захист режисера направив скаргу в російську Генпрокуратуру через те, що слідчі органи ФСБ Росії надавали в суд довідку про визнання Сенцова Федеральною міграційною службою громадянином Росії. І на підставі цієї довідки встановлювалося громадянство арештованого.

  "Я оскаржив дане рішення, і Генеральна прокуратура дала, відповідно, мені відповідь, в якій вказала, що у Сенцова де-факто є подвійне громадянство – він є громадянином України і Росії в силу федерального конституційного закону, який був ухвалений по Криму. Але де-юре він є громадянином Росії в силу того, що немає двосторонньої угоди між Україною і Росією про подвійне громадянство", – розповів адвокат.

  Адвокат пояснив журналістам, що формально суд визнає подвійне громадянство Сенцова, але фактично представляє його як громадянина Росії.

  "Якщо Генпрокуратура ставить питання про подвійне громадянство Сенцова, то до нього можуть допустити українського консула, який перебуває в Москві, про що мною і було заявлено днями клопотання. Будемо чекати відповіді", – повідомив Дінзе.

  Захист надалі наполягатиме на українському громадянстві арештованого і відсутності юридичних підстав говорити про громадянство РФ.

  Олег Сенцов був арештований ФСБ в анексованому Криму. Московський суд продовжив термін перебування в ув’язненні до 11 квітня 2015.

  Попередній матеріал
  Польський уряд виділить 550 стипендій українським студентам на навчання в Польщі
  Наступний матеріал
  Спільна заява Порошенка і Керрі за підсумками переговорів. Наживо
  Теги:

  Охочим скласти ЗНО кримчанам надаватимуть житло на материковій Україні

  Окупанти створюють у Криму центр безпілотної авіації

  Сьогодні Московський суд розгляне продовження арешту Сенцова

  Звинуваченого у "справі Сенцова" в Росії посадили на 7 років