photoblog.nbcnews.com

Держсекретар: США будуть гарантом миру в Україні, але очікують сприяння від РФ

  Сполучені Штати будуть гарантом миру в Україні, який може бути досягнутий при дотриманні Росією і сепаратистами на Донбасі взятих на себе зобов'язань.

  Про це в ході спільного брифінгу з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком повідомив державний секретар США Джон Керрі, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ні США, ні Україна, ні наші європейські партнери не хочуть, щоб цей конфлікт з Росією продовжувався. Все, що ми просимо, щоб Росія і сепаратисти підтримали і поважали ті зобов'язання, які вони взяли на себе, і щоб вони реалізували реальне припинення вогню, включаючи вивіз озброєння і техніки, вивели іноземні війська з території України, випустили заручників, поважали кордони України та її суверенітет. Я гарантую вам, що США будуть гарантом такого миру, якщо його можна буде досягти", - сказав він.

  Керрі також зазначив, що Україна зі свого боку взяла на себе зобов'язання щодо спеціального статусу Донбасу, "щоб дати ще більше свободи муніципалітетам цього регіону".

  "Це залишається в силі, і зобов'язання щодо конституційної реформи, і зобов'язання провести вільні вибори на Донбасі", - підкреслив він.

  Держсекретар поінформував, що лінія проведення переговорів передбачає гарантії територіальної цілісності України, недоторканності кордонів, а також проведення політичних змін в Україні в частині децентралізації.

  "Ми готові до переговорів, щоб гарантувати тим, хто називає себе сепаратистами, щоб їх не відокремити від України, щоб вони отримали відповідні (права - ред.)... і уряд України сказав, що ті регіони можуть мати особливі права і ми знаходимося тут, саме тому, що ми готові це зробити", - зазначив він.

  Говорячи про взаємини з Росією, Керрі висловив думку, що "зараз ще є можливість використовувати те, що є, є спосіб відійти від тієї ситуації, яка зараз існує, і встановити тісніші зв'язки з Європою, США, забезпечувати співпрацю".

  "Ми можемо працювати разом, але це все має розпочатися з припинення вогню", - наголосив держсекретар США.

  Попередній матеріал
  У Києві остерігаються техногенної катастрофи через скандальну забудову на пр. Науки
  Наступний матеріал
  Рада ЄС пропонує розширити список адресних санкцій проти РФ

  США нададуть Україні ще $1 млрд кредиту за умови проведення реформ - Керрі

  Народ США показує свою рішучу підтримку України - Керрі

  Кандидат у міністри оборони США виступив за надання Україні зброї

  Всеосяжна підтримка України є важливою ланкою у стосунках між Україною та США – Порошенко