ЧАЕС
5.ua

Біля ЧАЕС зберігатимуть радіоактивні відходи, які раніше вивозили до Росії

У зоні відчуження хочуть зберігати радіоактивні відходи. Українські АЕС перестануть бути залежними від Росії, куди Україна до останнього часу могла віддавати на захоронення відпрацьовані матеріали.

Про такі плани говорять у державному концерні "Радон". Щоправда, саме сховище ще треба добудувати.

Поблизу четвертого енергоблоку Чорнобильської  АЕС вже можна ходити без спецодягу. Територію очистили від радіоактивного бруду. А поряд із реактором височіє бетонний "чохол", який має назавжди герметизувати енергоблок, який і досі трохи "випромінює".

Це укриття тут називають "конфаймент". Воно будувалося три роки і складається з двох частин. Нещодавно ці дві арки з'єднали. Ще один рік потрібен для того, щоб їх герметизувати. А потім ще один - для того, щоб підготувати електроніку та техніку. Тож у 2017 році цю 108-метрову конструкцію просто насунуть на пошкоджений реактор.

Але ще залишається відпрацьоване ядерне паливо. Нині його зберігають у воді. Але там воно не може перебувати довго. Тому неподалік станції за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку будують надійніше сховище. За планами воно має вмістити перші капсули з ядерним паливом наступного року.

Цього ж року на території станції запустили завод із переробки рідких радіаційних відходів. Утилізують здебільшого воду, яка залишилася після ліквідації Чорнобильської катастрофи. Роботи заливають її у бочки, а потім цементують.

Забрудненої води на ЧАЕС назбиралося стільки, що тут її фасуватимуть у бочки упродовж двадцяти років. Відходи закопають неподалік станції.

Постійне сховище для високоактивних відходів, які вважають найнебезпечнішими, ще не побудували. Але коли це відбудеться туди перевезуть і відходи з інших українських атомних станцій.

Щоправда, нині Чорнобильська атомна станція у скруті. Грошей бракує навіть на переробку власних рідких відходів на новозбудованому заводі.

Максим Волобоєв, Іван Вірченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Близько половини охочих пройти службу за контрактом на Львівщині – жінки
Наступний матеріал
Рада розгляне зміни до держбюджету 2 березня
Теги:

ЄБРР виділить додаткові кошти на добудову нового "Укриття" на ЧАЕС

На ЧАЕС завершено перший етап зворотного переміщення Арки нового "Укриття"

Україна може отримати від ЄБРР 650 млн євро для нового саркофагу на ЧАЕС

ЄБРР виділить додатково 350 мільйонів євро для завершення спорудження нового "Укриття" на ЧАЕС