5.ua

Аваков розповів подробиці корупційної схеми, організованої затриманим екс-головою ДСНС

  Голову Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його першого заступника Василя Стоєцького затримали за корупційну схему в рамках держзакупівель.

  Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  "Кримінальну справу стосовно керівництва ДСНС за зловживання владою порушено за низкою фактів, які містять ознаки злочинів вищевказаних осіб, за зверненням народних дупутатів, "Автомайдану" і низки громадських діячів. Такі факти лягли в основу уваги, розслідування та вивчення матеріалів", - сказав він.

  За словами Авакова, схема зловживань побудована на закупівлі ДСНС в тому числі товарів і послуг, а в більшості своїй паливно-мастильних матеріалів.

  "Існує компанія "Юкойл" яка пов'язана з ДСНС відповідними закупівлями. Ця компанія має агентський договір з компанією "Фебріер инкорпорейтед" (острів Джерсі) - офшорна компанія спеціальної американської юрисдикції, - суть якого в тому, що 20% від будь-якого контрактного доходу і є власність компанії "Фебріер" як комісійної винагороди. Потім ця компанія залишає у себе 6,5%, а 13,5% передає наступній компанії (теж офшорній, теж острів Джерсі) "Оплей Дженерейшн". Це компанія, в якій беніфіціарами є пан Бочковський і пан Стоєцький. Туди перераховується 13,5% від доходів, що надійшли. Таким чином компанія генерує на собі доходи від держзакупівель, які проводять всі організації ДСНС", - розповів міністр.

  Після чого, як повідомив Аваков, ці гроші ділилися на карткові рахунки звільнених керівників ДСНС.

  Як повідомили у прес-службі МВС, Сергію Бочковському і Василю Стоєцькому інкримінують організацію злочинних схем закупівлі пального в приватних компаній за завищеними цінами. Чиновників затримали в порядку ст. 208 КПК України під час сьогоднішнього засідання уряду.

  Аваков звернувся до Кабміну з проханням ухвалити рішення про звільнення Бочковського і Стоєцького, а також звільнення всього керівництва підрозділів ДСНС у всіх регіонах країни.

  Попередній матеріал
  Аваков уточнив масштаби звільнень у ДСНС
  Наступний матеріал
  В офісах і будинках чільників ДСНС проводять обшуки - Аваков

  В.о глави ДСНС України призначено Зоряна Шкіряка

  З’явилось відео затримання голови ДСНС під час засідання уряду

  Голову ДСНС України затримали на засіданні Кабміну

  Яценюк звільнив усе центральне і регіональне керівництво ДСНС