Савченко
5.ua

Захист Савченко перевіряє інформацію про переведення льотчиці в інше СІЗО

  Українську льотчицю Надію Савченко могли перевести до спецблоку СІЗО "Матросская тишина".

  Як повідомив адвокат Савченко Марк Фейгін у своєму мікроблозі Twitter, інформацію про це розповсюдив російський пропагандистський канал LifeNews.

  "Якщо це так (чому ми дізнаємося про це зі ЗМІ?),то це дуже погано", - зазначив Фейгін.

  За його словами, наразі захист Савченко перевіряє дану інформацію. Також, як повідомив Фейгін, Надія заявила, що розцінюватиме примусове годування як тортури.

  "Вона спеціально сказала мені, що порве зонд... Будемо наполягати на терміновому побаченні з підзахисною і попереджаємо ФСВП (Федеральна служба виконання покарань - ред.) про серйозні наслідки примусового годування", - заявив авдокат.

  Також за словами Фейгіна, сестра Надії - Віра - має прибути до Москви у понеділок, 19 січня, їй дали дозвіл на побачення із Савченко.

  "Вона б переконала Надію припинити голодування, у чому і я її переконував", - написав адвокат.

  У свою чергу у московському управлінні ФСВП спростували інформацію про переведення Надії Савченко до СІЗО "Матросская тишина". Про це повідомляє "ТАСС" з посиланням на керівника прес-служби УФСВП по Москві Сергія Циганкова.

  "Савченко продовжує залишатися під вартою в СІЗО номер 6 УФСВП по Москві (так званий жіночий ізолятор)", - сказав Циганков.

  Нагадаємо, народний депутат України Надія Савченко голодує з 13 грудня. 22 грудня Мосміськсуд відхилив клопотання захисту про негайне звільнення Савченко і продовжив її арешт до 13 лютого 2015 року. Українська льотчиця заявила, що припинить голодування лише у разі звільнення її із слідчого ізолятора в Москві. За словами адвоката Савченко, за час голодування українська льотчиця схудла на понад 12 кг.

  12 січня захист Савченко подав клопотання в Слідчий комітет РФ, щоб її як делегата від України в ПАРЄ відпустили на майбутню сесію Парламентської асамблеї до Страсбурга. Адвокат Савченко також повідомив, що вона планує голодувати як мінімум до 26 січня, коли у Страсбурзі відкриється чергова сесія ПАРЄ.

  Попередній матеріал
  У лютому столичне метро може подорожчати з 2-х до 4-х грн.
  Наступний матеріал
  Загиблих і поранених "кіборгів" вивезли з Донецького аеропорту

  Сьогодні в Києві та Москві відбудуться мітинги на підтримку Надії Савченко

  У Москві біля СІЗО, де утримують Савченко, затримали активістів, які слухали гімн України

  Надія Савченко пояснила, чому не припиняє голодування

  Захист Савченко вимагає звільнити її для участі у засіданні ПАРЄ - Полозов