Фото joinfo.ua

Євросуд з прав людини вимагає від Росії пояснень щодо утримання льотчиці Савченко

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) почав розгляд позову української льотчиці Надії Савченко до Росії.

  Справі надано пріоритетного статусу, а це означає, що її розгляд не затягнеться на роки. Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на представника Надії Савченко у ЄСПЛ адвоката Валентину Теличенко.

  "Європейський суд 15 липня розпочав провадження у справі "Савченко проти Росії", надавши справі статус пріоритетної за 41 правилом Регламенту суду", - розповіла адвокат, зазначивши, що звернення до Суду було направлено вранці 14 липня, а представляти інтереси Надії у суді її попросили матір та сестра льотчиці.

  Згідно з попереднім рішення суду, Російська Федерація до 22 липня має надати відповіді на цілий перелік питань. Цей документ юрист оприлюднювати не може, проте пояснила його зміст.

  До 22 липня Росія може виправити порушення прав пані Савченко, які були допущенні. "Якщо Росія цього не зробить, то суд може напряму вказати, яких заходів Росія має вжити", - пояснила адвокат.

  При цьому захисник не змогла спрогнозувати, чи зможе ЄСПЛ застосувати правило 39 регламенту, за яким Росію можуть змусити повернути Надію Савченко до України.

  Військовий пілот Надія Савченко потрапила до полону бойовиків на Донбасі 17 червня. Там вона воювала у складі добровольчого батальйону, взявши відпустку в Збройних силах.

  Савченко переправили до Росії, де затримали та доправили до Воронезького СІЗО. У Росії заявляють, що Надія сама перетнула кордон під видом біженки без документів.

  Українська сторона стверджує, що Надія Савченко є військовополоненою. Мін'юст має намір просити Раду Європи визнати льотчицю заручницею і вимагати від РФ її звільнення.

  Слідчий комітет РФ звинуватив українку у вбивстві російського журналіста ВГТРК Ігоря Корнелюка та відеоінженера Антона Волошина, які загинули на Луганщині 17 червня.

  Попередній матеріал
  Каліфорнію запропонували розділити на шість штатів
  Наступний матеріал
  Окупований Севастополь може лишитись без електрики вже восени
  Теги:
  Loading...