5.ua

Український консул знову намагається прорватись до Надії Савченко

  Українського консула знову не пустили до льотчиці Надії Савченко, яка перебуває у Воронезькому СІЗО. Про таке повідомив міністр закордонних справ.

  Павло Клімкін наголосив: це є порушенням усіх можливих норм. Міністр додав, що по обіді консул знову спробує побачитися із викраденою путінськими каральними органами і їх пособниками льотчицею.

  Щоб відпрацювати механізм її звільнення, дипломату необхідно дізнатися від Надії Савченко, як вона потрапила до Росії, та загалом переконатися, що з нею усе гаразд. Досі поговорити з затриманою ні дипломатам, ні родичам і адвокатам путінські "правоохоронці" не дозволяли.

  Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін запевняє: росіяни будуть змушені повернути українку на батьківщину. Але її справа вирішується не в судах і прокуратурах, а найвищим керівництвом Росії, тому ситуацію можуть штучно ускладнювати. Але навіть якщо Надію визнають винною, вона має право відбувати покарання в Україні.

  У будь-якому разі, адвокати розраховують на міжнародний тиск, наголосив Марк Фейгін, адже обвинувачення Надії Савченко висунули незаконно. Вона не є громадянкою Росії, а відтак притягувати до відповідальності її можна лише у межах Віденської конвенції про екстрадицію. І це лише після того, як українські правоохоронці з'ясують, чи винна Савченко.

  Нагадаємо, льотчиця потрапила у полон до терористів у червні. Нині ж вона за нез’ясованих обставин опинилась в Росії, де була оголошена біженкою, та водночас – однією з підозрюваних у справі про вбивство російських журналістів.

  Попередній матеріал
  Перший енергоблок Южно-Української АЕС відключено через коротке замикання
  Наступний матеріал
  Росія звинуватила Україну у навмисному обстрілі її території
  Loading...