5.ua

Українські дипломати вимагають санкцій проти Росії за викрадення Надії Савченко

  Рішучий протест через ситуацію із льотчицею Надією Савченко висловили у вітчизняному Міністерстві закордонних справ. Там підозрюють, що вивезення її до Росії стало результатом змови бойовиків і тамтешніх спецслужб.

  У МЗС вважають абсурдними заяви про те, що Надія Савченко, яка була заручницею терористів, сама намагалася потрапити в Росію – вже після того, як бойовики, начебто, її звільнили з полону. На думку дипломатів, ситуація з льотчицею лише підтверджує, що Москва не бажає йти на деескалацію конфлікту та поводитися цивілізовано.

  У МЗС вимагають, щоб до Савченко допустили українського консула. Там уже провели телефонну розмову з російськими дипломатами та надіслали вербальну ноту. У Міністерстві закордонних справ також запевнили, що будуть апелювати до міжнародної спільноти щодо звільнення Надії Савченко, і не виключили звернень до судів.

  Речник МЗС Євген Перебийніс повідомив: "Будемо і далі вимагати більш жорстких санкцій щодо Російської федерації. І це пов’язано не тільки зі справою Надії Савченко, але і в першу чергу з тією поведінкою Російської федерації, яка абсолютно не вживає, як її закликала міжнародна спільнота, жодних заходів щодо деескалації ситуації на сході України. Росія ігнорує всі відповідні міжнародні конвенції, які чітко говорять, що консульська посадова особа має право, і більше того – зобов’язана держава надати можливість консулу зустрітись з громадянином України. Вже більше місяця з Олегом Сєнцовим наш консул не має змоги зустрітися. Я не виключаю, що така сама поведінка Росії буде продовжуватися і щодо Надії Савченко".

  Більш жорстких санкцій щодо Росії через ситуацію із українською льотчицею Надією Савченко вимагає і представник України при Євросоюзі. Костянтин Єлісєєв уже звернувся з цього приводу до керівництва Єврокомісії та Європарламенту. Закликав дати рішучу оцінку діям Москви, проявити принциповість у відстоюванні європейських цінностей і долучитися до негайного звільнення громадянки України.

  Нагадаю, суд у російському Воронежі постановив залишити під вартою українську льотчицю Надію Савченко до кінця серпня. Їй інкримінують причетність до вбивства журналістів "Всеросійської державної телерадіокомпанії". Українка вже оскаржила рішення кремлівської Феміди. Розгляд скарги має відбутися 10 липня. Про це агенству "Інтерфакс-Україна" заявив представник суду Воронезької області. Раніше офіційний представник Слідчого комітету Федерації Володимир Маркін заявив, що Надія Савченко, нібито, перетнула кордон, як біженка - без документів.

  Попередній матеріал
  На Черкащині поховали бійця із "Правого сектору"
  Наступний матеріал
  У Білій Церкві активісти і студенти намагаються скинути ректора вишу
  Loading...