twitter / alexrbchn

Слухання справи Савченко перенесли на 10 днів

  Ростовський обласний суд розгляне питання щодо підсудності у справі Надії Савченко.

  Раніше адвокати просили перенести слухання до Москви. У будівлі суду перебувають міжнародні спостерігачі представники США, ЄС та України.

  Щоправда, до зали суду їх не пустили, тому слухання відбуваються в закритому режимі. Тим часом прес-аташе посольства США в Росії Вілл Стівенс заявив, що Вашингтон закликає Росію припинити переслідування Надії Савченко і негайно звільнити всіх громадян України, яких утримують на території країни.

  "Для нас ще дуже важливо сьогодні побачити Надію Савченко, оскільки ми не бачили її 2 тижні. 2 тижні тому її вивезли із СІЗО "Матроська Тиша", повезли в Ростовську область і лише в понеділок стало відомо де вона знаходиться. Доступ до неї до цього часу отримати не вдалося, тому ми хочемо її зараз побачити у суді, подивитися в якому вона стані і поспілкуватися з нею", - зазначив адвокат Надії Савченко Микола Полозов.

  Як повідомив адвокат Ілля Новиков, прокурор підтримав клопотання захисту щодо перенесення слухання у справі Савченко. 

  "Справа поїхала з Донецька до Ростова, питання про направлення її до Москви буде вирішуватися там найближчими днями. А ми отримали невеликий перепочинок", - повідомив Новиков на своїй сторінці у Facebook.

  Нагадаємо, слідчий комітет Росії завершив розслідування кримінальної справи щодо Надії Савченко. Їй закидають причетність до вбивства російських журналістів незаконний перетин російського кордону. Надії Савченко загрожує 25 років за ґратами. Вчора Генпрокуратура України заявила про готовність висунути підозри сімом російським службовцям у зв'язку з незаконним утриманням під вартою Савченко в Російській Федерації. Серед підозрюваних працівники Слідчого комітету Росії, судді, які виносили рішення про арешт Савченко, та високопоставлені російські чиновники.

  Попередній матеріал
  У столичних аеропортах і на вокзалі змінять особовий склад прикордонників
  Наступний матеріал
  У Києві прокуратура викрила підполковника міліції у хабарництві