radiosvoboda.org

Сепаратисти "ЛНР" не збиралися обмінювати Савченко - свідок

  За словами свідка, у "ЛНР" проголосували за те, щоб не відпускати Савченко, а розстріляти її.

  Перший свідок захисту в справі народного депутата та української льотчиці Надії Савченко, керівник громадської організації "Центр обміну полонених" Володимир Рубан повідомив, що сепаратисти так званої "ЛНР" не збиралися обмінювати українку. Про це він заявив на судовому засіданні в російському Донецьку, передає "Інтерфакс-Україна".

  "В Україні мене попросили про те, щоб Савченко була звільнена в першу чергу, як офіцер-жінка, як льотчиця – вона проходила у нас як льотчиця. Прибувши в "ЛНР", я попросив її відпустити, але мені відповіли "А ось тут заковика!" … Потім я дізнався про те, що Савченко вважається військовополоненою і вирішити, відпускати її чи ні, має Рада республіки", – сказав Рубан.

  Він також зазначив, що за наданою йому в "ЛНР" інформацією, до Ради самопроголошеної республіки входили близько 15 офіцерів і декілька цивільних осіб, які проголосували за те, щоб не відпускати Савченко, а розстріляти її.

  Зі слів чільника Центру обміну полоненими, інформацію про затримання Савченко він отримав 20 червня 2014 року від заступника голови Служби безпеки України. У списку з 11 військовополонених із батальйону "Айдар" під п'ятим номером була Савченко. 

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 7 грудня, відбуваються чергові слухання у справі української льотчиці. Сьогодні ж захист буде допитувати сестру льотчиці Віру Савченко.

  Під арештом в Росії Надія Савченко перебуває з літа 2014 року. Її звинувачують у вбивстві двох російських журналістів. Однак докази свідчать, що на той час українка перебувала у полоні бойовиків. 

  Попередній матеріал
  Україна за перший тиждень зими спалила газу на 54% менше, ніж торік
  Наступний матеріал
  Порошенко і Байден розпочали двосторонні переговори