5.ua

Савченко може перебувати на психіатричній експертизі цілий місяць - адвокат

  13 жовтня в Москві у справі викраденої української льотчиці Надії Савченко відбудеться чергове засідання Басманного суду.

  Про це в ефірі "Подробиць тижня" повідомив адвокат Марк Фейгін, пише "Українська правда".

  За його словами, розглядатися буде скарга про проведення судово-психіатричної експертизи та її перекваліфікації на амбулаторну.

  "Зараз ми вимагаємо, щоб експертиза була амбулаторна - коли експерти їдуть в СІЗО, а не Савченко - в лікарню. Друге - питання відвідування - коли і як захист зможе відвідувати підзахисну. Законодавчо ми маємо право робити це поза всякими рамками, у будь-який час в межах робочого дня", - наголосив захисник.

  На питання, чи не стане Савченко жертвою "каральної психіатрії", він зазначив: "Вони ці часи ще пам'ятають, але часи все ж змінилися".

  "Напевно, буде не так просто звичайну експертизу перевести у примусове лікування. Законом і КПК заборонено давати їй будь-які медикаменти, препарати і т.п. Тобто це буде лише аналіз, за призначеною експертизою - її спілкування з психологами та психіатрами, вони просто повинні з нею розмовляти ", - пояснив Фейгін.

  Також він зазначив, що Савченко за законом може перебувати на експертизі в інституті ім.Сербського терміном до 1 місяця.

  За його словами, "справа ця була з самого початку політичною", і рішення Савченко балотуватися в парламент стало логічним наслідком.

  "Якщо вона стане депутатом, вона стане і політичним символом, і їм складніше стане з нею боротися. І вже будуть судити не льотчицю, а парламентарія", - підкреслив адвокат.

  Попередній матеріал
  США направили в Україну місію військових експертів - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Порошенко наголосив, що ніякої федералізації не буде
  Loading...