5.ua

Російські каральні органи не пускають консула України до викраденої Надії Савченко

  Рішучий протест через ситуацію із українською льотчицею Надією Савченко висловили вітчизняні дипломати. Зустрітися з нею у Росії консулу досі не дозволили – заявили у вітчизняному Міністерстві закордонних справ.

  Утримання української льотчиці Надії Савченко у Воронезькому СІЗО не відповідає не лише міжнародним, а й моральним стандартам. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, вітчизняне МЗС цілодобово працює над вирішенням питання щодо звільнення українки.

  "Ми, по-перше, зробили відповідний демарш, заяву і дипломатичну ноту. Наш консул сьогодні там – і учора він там був – Геннадій Брескаленко", – повідомив міністр.

  До процесу визволення української льотчиці Надії Савченко залучені не лише МЗС, а й Генеральна прокуратура та Міністерство юстиції. Про це повідомили в інформаційному центрі РНБО. А генпрокурор Віталій Ярема заявив, що українські силовики поки що не мають інформації, як українка опинилася в СІЗО у Росії.

  Нагадаємо, 31-річна штурман Надія Савченко після місяця служби в складі добровольчого батальйону "Айдар" у червні потрапила до полону бойовиків неподалік міста Щастя, що на Луганщин. Переговори про її звільнення неодноразово зривались.

  У Росії Надії Савченко вже висунули звинувачення. Їй закидають причетність до вбивства журналістів всеросійської державної телерадіокомпанії. Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін. За його словами, Савченко нібито перетнула кордон, як біженка без документів.

  Попередній матеріал
  Батальйон "Донбас" почав агітаційно-інформаційну роботу у звільненому від бойовиків районі
  Наступний матеріал
  Мешканці Слов'янська лайками та кулаками вигнали з міста нардепа-регіонала Левченка
  Loading...