Річниця ув’язнення Савченко: ЄС закликав звільнити українську льотчицю

  Європейський союз закликав російську владу звільнити українську громадянку Надію Савченко, яка вже 365 днів перебуває в ув'язненні.

  "Це відповідало б "Комплексу заходів з реалізації мінських угод" і зобов'язанням звільнити всіх заручників і затриманих осіб, пов'язаних з конфліктом в Україні", - говориться в комюніке, поширеному Європейською зовнішньополітичною службою.

  У документі йдеться про те, що утримання Савченко під вартою негативно позначається на її здоров'ї. "Їй неодноразово було відмовлено в праві на справедливий розгляд", - ідеться в повідомленні, яке містить нагадування про те, що минулого тижня російський суд продовжив її перебування в попередньому ув'язненні до 30 вересня.

  Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт 17 червня також закликав звільнити Савченко. Пайєтт наголосив, що США, як і раніше, вимагають звільнити Савченко і всіх українців, яких "незаконно утримує Росія та її ставленики". "Ми знову закликаємо Росію негайно і без жодних умов відпустити пані Савченко додому, до сім'ї, відповідно до зобов'язань, під якими Росія підписалася в Мінських угодах", - говориться в заяві посла.

  Нагадаємо, Савченко 17 червня 2014 року захопили в полон проросійські сепаратисти, які потім передали її російським спецслужбам. З липня 2014 року утримується в Росії під арештом за звинуваченням у нібито пособництві вбивства журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина на Сході України. Сама Савченко не визнає провини і заявляє, що її захопили в полон, а потім незаконно вивезли з України на територію Росії.

  Попередній матеріал
  Аваков: Результати розслідування діяльності керівників нафтобази "БРСМ" будуть вражаючими
  Наступний матеріал
  ВООЗ закликала не панікувати щодо вірусу МЕРС