Савченко єс
5.ua

Резолюція Європарламенту: Кремль має негайно звільнити Савченко

  У Європарламенті завершилися дебати у справі Надії Савченко.

  Більшість депутатів наголошували на тому, що українська льотчиця незаконно утримується у російській в’язниці. І закликали Кремль негайно її звільнити. Відповідний заклик міститься і у тексті резолюції, проект якої винесений на подальше голосування.

  Утримання Савченко розцінюють як порушення Москвою Женевської конвенції, а також Мінських домовленостей. Окрім Надії Савченко європарламентарі закликають Кремль звільнити й інших політичних в’язнів, зокрема українського режисера Олега Сенцова.

  "Справа Надії Савченко, викраденої на Донбасі, нагадує нам про загальну ситуацію в Україні. Звільнення Савченко й усіх нелегально утримуваних у Росії українських громадян, як наприклад Олега Сєнцова, буде кроком у напрямку розв’язання конфлікту на території України. І я  вкотре від імені Єврокомісії і верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики долучаюся до закликів Європарламенту -  негайно і без жодних додаткових умов звільнити цих в’язнів", - пояснив єврокомісар з питань міжнародної співпраці і розвитку Невен Міміца.

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: терористи застосовували важке озброєння, епіцентром бойових дій були Піски
  Наступний матеріал
  В Південній Африці суд визнав право смертельно хворої людини на евтаназію

  За життя Савченко відповідальна Москва - Європарламент

  Савченко повернули з лікарні в СІЗО

  Умови перебування Савчено у московській лікарні гірші, ніж у СІЗО - адвокат

  Росія не бажає брати на себе відповідальність за погіршення здоров'я Савченко – Фейгін