Савченко
5.ua

Порошенко: Україна вітає резолюцію Європейського парламенту щодо Савченко

  Президент Петро Порошенко зазначив, що Україна вітає ухвалення Європейським парламентом резолюції щодо полоненої в Росії української льотчиці Надії Савченко.

  Про це глава держави написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Це серйозний крок на шляху до її звільнення. Європарламент засудив "Російську Федерацію за її незаконне викрадення, утримування у в’язниці близько року та проведення слідства щодо Надії Савченко; вимагає від російської влади виконувати свої міжнародні зобов’язання в рамках Мінських домовленостей та, зокрема, відповідно до погодженого «Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей»; вважає, що Росія не має правових підстав та не володіє юрисдикцією для здійснення будь-яких дій проти Надії Савченко, наприклад, таких як тримання під вартою, проведення слідства чи висунення обвинувачень проти неї", - йдеться у повідомленні.

  Як раніше повідомлялося, сьогодні, 30 квітня, Європейський парламент ухвалив жорстку резолюцію щодо справи Надії Савченко, у якій  вимагає від РФ звільнити українську льотчицю.

  Депутати Європарламентурозцінюютьутримання Савченко як порушення Москвою Женевської конвенції, а також Мінських домовленостей. Окрім Надії Савченко європарламентарі закликають Кремль звільнити й інших політичних в’язнів, зокрема українського режисера Олега Сенцова.

  Попередній матеріал
  Відповідь на питання про заборону КПУ дали самі українці на виборах – Гончаренко
  Наступний матеріал
  Президент упевнений, що процес входження "Правого сектора" до ЗСУ буде продовжений

  Резолюція Європарламенту: Кремль має негайно звільнити Савченко

  За життя Савченко відповідальна Москва - Європарламент

  Савченко повернули з лікарні в СІЗО

  Умови перебування Савчено у московській лікарні гірші, ніж у СІЗО - адвокат