Надія Савченко москва
5.ua

МЗС: Кремль намагається за будь-яку ціну обґрунтувати утримання Надії Савченко за ґратами

  Українське дипломатичне відомство оприлюднило заяву у зв’язку з незаконним обвинуваченням, пред’явленим в Росії Надії Савченко.

  Відповідне повідомлення з'явилось на сайті відомства. Наводимо повний текст заяви:

  "Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з обвинуваченням, пред’явленим 24 квітня цього року російською стороною громадянці України Надії Савченко, яку у червні 2014 року було захоплено в полон на території Луганської області України представниками незаконних збройних формувань.

  Незважаючи на неодноразові звернення української сторони щодо насильного вивезення Надії Савченко на територію Російської Федерації, сьогодні Слідчий комітет Росії висунув їй додаткове обвинувачення у незаконному перетині кордону Російської Федерації.

  Такі дії свідчать про намагання російської сторони за будь-яку ціну обґрунтувати утримання громадянки України під вартою та її кримінальне переслідування на території Російської Федерації. При цьому ігноруються всі надані захистом Надії Савченко докази про її непричетність до інкримінованих дій.

  Російська Федерація продовжує нехтувати універсальними нормами міжнародного гуманітарного права та не бере до уваги численні звернення світової спільноти з вимогою звільнити Надію Савченко.

  Зухвало ігнорується статус Надії Савченко як народного депутата України та члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, що користується європейським парламентським імунітетом. Наявність цього імунітету підтверджено Комітетом ПАРЄ з питань правил, процедури, імунітетів та інституційних справ, згідно з висновком якого такий імунітет поширюється і на будь-які провадження, що були порушені проти члена ПАРЄ до набуття ним парламентського мандата, та дії, вчинені до початку його повноважень в Асамблеї.

  Міністерство закордонних справ України вчергове закликає російську сторону врахувати гуманітарний аспект подальшого перебування Надії Савченко під вартою і вимагає безумовного виконання взятих на себе Російською Федерацією міжнародних зобов’язань, в тому числі Мінських домовленостей, негайного звільнення утримуваної громадянки України та її повернення на Батьківщину".

  Попередній матеріал
  Росія хоче позбавити ліцензії міжнародні агентства, які понизили її рейтинги
  Наступний матеріал
  Українські солдати і маріупольці влаштували толоку – прибирали дороги і пляжі

  Надія Савченко не визнала провини - адвокат

  Путінські слідчі нарешті сформулювали звинувачення викраденій Надії Савченко

  Комітет Палати представників США затвердив текст резолюції щодо звільнення Савченко

  Льотчицю Савченко відзначили премією "Світло Справедливості"