rbc.ua

Лутковська вимагає від Путіна негайного звільнення Надії Савченко

  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до президента Російської Федерації Володимира Путіна з вимогою вжити заходів щодо негайного звільнення громадянки України Надії Савченко, яка наразі перебуває у Воронезькому слідчому ізоляторі.

  Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

  "Звинувачення Слідчого комітету Росії на адресу Надії Савченко в її причетності до вбивства журналістів ВГТРК під Луганськом – абсурдні, як і твердження про незаконний в'їзд на територію Росії без документів під виглядом біженки", – сказано в листі Лутковської.

  За її словами, наявний у відкритих джерелах відеозапис допиту затриманої на території України Надії Савченко, який проводився невідомими озброєними особами, після чого вона опинилася в СІЗО м. Воронежа, ставить під сумнів легітимність дій Слідчого комітету Росії.

  "Звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Президента РФ стало реакцією на заяву в ефірі радіостанції "Говорит Москва" офіційного представника Слідчого комітету Росії Володимира Маркіна про те, що до Російської Федерації ніхто не звертався щодо звільнення Надії Савченко", - зазначили в повідомленні.

  У прес-службі також нагадали, що Валерія Лутковська надіслала офіційні листи до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової та Уповноваженого з прав людини у Воронезькій області Тетяни Зражевської з проханням сприяти в організації її термінової зустрічі з Надією Савченко.

  "Крім того, у своєму зверненні до Президента РФ Валерія Лутковська пообіцяла, що візьме під особистий контроль проведення детальних розслідувань органами прокуратури України щодо загибелі громадян Російської Федерації на території України", - йдеться у повідомленні.
  Попередній матеріал
  Через події в Україні Латвія додала до чорного списку 16 осіб
  Наступний матеріал
  Путін списав 90% боргів Куби перед СРСР
  Loading...