Конституційний суд РФ заборонив перегляд справи Савченко за участі присяжних

  Згідно з російським законодавством, справа, яка вже розглядалася без присяжних, перегляду не підлягає

  Російський Конституційний суд заборонив перегляд справи Надії Савченко за участі колегії присяжних. У відповідному документі йдеться про те, що така можливість суперечить Конституції Росії. Адже суд присяжних за російським законодавством передбачений лише для чоловіків від 18 до 65 років. А віднедавна і для жінок, чиї справи ще не передані до суду. Відстоювати права Савченко її адвокати мають намір у Європейському суді з прав людини, куди найближчим часом звернуться з відповідною скаргою.

  "Вбачаю підстави для скарги в ЄСПЛ Савченко у зв'язку з рішенням КС. Надії це рішення КС не допоможе, але допоможе іншим жінкам", – написав адвокат українки Марк Фейгін у своєму Twitter.

  Як повідомляв 5.ua, Надія Савченко виступить з останнім словом на засіданні суду в російському Донецьку 3 березня. Захист Савченко закликав українських журналістів приїхати цього дня на слухання й підтримати Надію. За ґратами у Росії українку утримують ще від липня 2014 року. Її звинувачують у вбивстві російських журналістів.  

  Попередній матеріал
  Нацрада позапланово перевірить телеканал ICTV
  Наступний матеріал
  Порошенко підписав закон, який дозволяє виключати кандидатів у депутати зі списків після виборів

  Адвокат оприлюднив лист Савченко до Тимошенко

  Фейгін: Рішення щодо обміну Савченко на російських ГРУшників політично існує, питання залишається у його технічній реалізації

  Адвокат Савченко прокоментував слова Путіна про "підрив поваги до суду РФ"

  У Європі активісти оголосили голодування на знак солідарності з Надією Савченко