Фото espreso.tv

До Надії Савченко не пустили українських та польських депутатів

  Вже кілька годин адвокати спілкуються з Надією Савченко, яку утримують у СІЗО Вороніжа. Українську делегацію та польських депутатів до затриманої не пускають.

  Зі слів керівництва слідчої установи, льотчиця почувається нормально, стан її здоров’я задовільний, її оглядають медики. Скарг на умови утримання, кажуть, Савченко не має.

  Консул, який зараз перебуває разом з українською делегацією, показав листа, якого льотчиця власноруч написала з-за грат. У ньому вона повідомила – з території України її вивезли невідомі на кількох автомобілях і з мішком на голові. Довгий час її допитували в одному з воронізьких готелів без адвокатів і дотримання будь-яких процедур, та навіть перевіряли на детекторі брехні. Потому направили до СІЗО.

  Сьогодні адвокати планують оскаржити затримання української льотчиці.

  Нагадаємо, російські викрадачі Надії Савченко лише вчора, із десятої спроби, допустили до неї українського консула. Льотчиця розповіла дипломату обставини свого викрадення, і спростувала озвучені кремлівськими каральними органами версії її "добровільної" втечі до Росії. 

  Напередодні ж Міністерство юстиції України звернулось до Європейського суду з прав людини щодо залучення уряду України до справи Савченко Надії в якості третьої сторони. Про це 16 липня повідомив міністр юстиції України Павло Петренко. Звернення було зроблено з метою захисту і недопущення порушення прав громадянки України Надії Савченко, гарантованих Конвенцією, з огляду на її незаконне та безпідставне затримання, позбавлення свободи та порушення кримінальної справи російськими каральними органами.

  У свою чергу, Європейський суд з прав людини почав розгляд позову Надії Савченко до Росії. Справі надано пріоритетного статусу, а це означає, що її розгляд не затягнеться на роки.

  Попередній матеріал
  Президент ветував закон про допомогу переселенцям з окупованого Криму
  Наступний матеріал
  МВС: Зруйнований російськими бойовиками Слов'янськ вже почали відновлювати
  Loading...