xrisosepihirimatikossinodigos.gr

Євросоюз одноголосно підтримав запит Франції про військову допомогу

  Міністри оборони всіх 28 держав Євросоюзу підтримали запит Франції про військову допомогу та співпрацю.

  Як заявила верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні, Франція попросила допомоги в той момент, "коли, можна вважати, весь Європейський Союз зазнав нападу", повідомляє "BBC Україна".

  Це перший випадок, коли країна ЄС звертається із запитом про застосування статті 42/7 Лісабонських угод, що передбачає солідарність у разі агресії проти держави ЄС.

  Допомогу можуть надати у вигляді постачань озброєння (зокрема літаків) і боєприпасів. Про участь військових інших країн ЄС в авіанальотах, які французькі ВПС ведуть в Іраку та Сирії з вересня, поки не повідомляється.

  Як повідомляв 5.ua, в ніч на суботу, 14 листопада 2015 року, в Парижі сталася серія терористичних атак, в результаті чого загинули 153 людини. Із них 112 загинули в концертному залі театру Батаклан. Четверо загиблих - поліцейські. Слідство припускає, що атаки готували в передмісті Брюсселя, де жив щонайменше один із учасників нападу. Нагадаємо, відповідальність за напади в Парижі взяло екстремістське угрупування "Ісламська держава". Там заявили, що мстяться за Сирію.

  Попередній матеріал
  Із Сирії до Росії доставили чергову групу військовослужбовців, які захворіли на гепатит і дизентерію
  Наступний матеріал
  Захист обвинувачених у вбивствах євромайданівців координується з певного центру – Дикань