5.ua

Певне падіння уваги світу до України уже відбулось – експерт

Посилення потоку біженців з Близького Сходу погіршує без пекову ситуацію в ЄС та грає на руку Кремлю та проросійським ультраправим партіям Європи.

Такий висновок під час телемарафону "Україна понад усе"в ефірі "5 каналу" оприлюднив директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін. При цьому експерт зазначив: на тлі активізації бойових дій на Донбасі, які ми спостерігаємо зараз, українське питання не буде остаточно зняте з порядку денного ні у Європейському Союзі, ні у Сполучених Штатах Америки, "однак ми безумовно можемо говорити про те, що радикалізація ситуації в Європі є одним із засобів для відволікання уваги від українського питання у тому числі".

З його слів, збільшення кількості мігрантів із зони бойових дій, які зараз є дестабілізуючим фактором у ЄС і в потоці яких на континент потрапляють терористи, зумовлене втручанням Москви у війну в Сирії. Зокрема він зазначив, що у паспорті одного із убитих терористів у Парижі була виявлена позначка про прибуття до Греції 2 жовтня цього року, тобто саме після офіційного початку російської інтервенції.

Також експерт підкреслив: спричинене Росією посилення потоку біженців працює на руку ультраправим силам в ЄС, які здебільшого відзначаються і проросійською риторикою. Тому на найближчих виборах у країнах ЄС можна очікувати посилення позицій правих та ультраправих партій, прогнозує Анатолій Баронін.

Нагадаємо, ситуація в зоні АТО продовжує погіршуватись: протягом попередньої доби російські бойовики 21 раз відкрили вогонь по позиціях українських військ на Донбасі.

Попередній матеріал
Євро-2016: Україна готується дати бій Словенії
Наступний матеріал
ЦВК назвала імена міських голів Кривого Рогу, Павлограда і Миколаєва
Теги: