vosizneias.com

Масштабні антитерористичні рейди у Франції та Бельгії: як це відбувається

Масштабні антитерористичні рейди проходять у Франції та Бельгії.  Шукають причетних до терактів у Парижі.

Затримали десятки людей. Найгарячіше було у брюссельському районі Моленбек. Там один із підозрюваних відкрив вогонь у відповідь. Повідомляли про потужний вибух. Спецоперація тривала кілька годин.

Стрілянина у середмісті Брюсселя. Невідомі відкрили вогонь по поліції, яка проводить антитерористичні рейди. Район Моленбек, який населений переважно мігрантами, оточила поліція. За кілька годин, правоохоронцям вдалося затримати підозрюваного. Через деякий час поліція блокувала вулицю, прилеглу до європейського кварталу. На задньому сидінні автомобіля виявили підозрілу валізу. На місце прибули сапери, які відкрили авто, однак не виявили нічого небезпечного. Натомість прогриміло в іншому місці. На вулицях з'явилися снайпери. Підозрюваного вдалося затримати. Серед них нібито був і Салах Абделасам, ймовірний поплічник французьких терористів, однак поліція не підтверджує його затримання і не розголошує подробиці спецоперації. Сусіди ж Салаха не вірять у його причетність до терактів.

Загалом заарештували сімох осіб, повідомляє федеральна прокуратура Бельгії. Двом висунуті обвинувачення у причетності до терактів у Парижі. П'ятьох затриманих відпустили. Поліція сусідніх Нідерландів затримала двох людей, яких підозрюють у тероризмі. А у Франції антитерористичні рейди відбуваються по всій країні.

"За останні дві доби я виписав 104 ордери на арешт людей, яких підозрюють у злочинних діях та можливій причетності до тероризму. Крім того, в усій Франції поліція разом зі спецслужбами, здійснили 168 рейдів. Зокрема, перевіряли будинки людей, яких ми підозрюємо", - повідомив міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньов.

Прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс твердить: теракти у столиці готували заздалегідь, а далі треба чекати нових атак у різних країнах Європи. Французькі спецслужби запобігли кільком терактам улітку, а тепер скористаються режимом надзвичайного стану,  щоб допитати людей, які беруть участь у радикальних ісламських рухах та проповідують ненависть до Франції.

Тим часом, терористична організація "Ісламська держава" знову випустила відеозвернення з погрозами на адресу Заходу. Терористи, які раніше взяли на себе відповідальність за напади на Париж, тепер обіцяють атакувати усі країни, які воюють у Сирії. Міжнародну коаліцію такі погрози не злякали. Навпаки, американська та французька авіація потужно атакувала об'єкти "Ісламської держави". Досі сили коаліції не завдавали таких ударів, бо остерігалися ймовірних жертв серед мирного населення. На додачу французька авіація завдала ударів місту Ракка. Його вважають осередком "Ісламської держави". 

Попередній матеріал
Столичні чиновники збираються закрити притулок для собак
Наступний матеріал
Спостерігачі ОБСЄ знайшли в Макіївці гаубиці терористів, заховані в кущах