Землетрус Непал
5.ua

Землетрус у Непалі забрав життя щонайменше 6200 людей

  Землетрус у Непалі забрав життя щонайменше 6200 людей і поранив 14 тисяч.

  У країні починають підраховувати збитки від удару стихії. Фінансові втрати - мільярдні. Значної шкоди стихія завдала і багатій культурній та історичній спадщині високогірної країни. Деякі з таких утрат - невідновні. 

  Культурне та історичне серце Непалу в руїнах. Епіцентр підземних поштовхів припав на долину Катманду, біля підніжжя Гімалаїв. Там усього на кількох кілометрах площі розташовані одразу сім комплексів пам’яток культурної спадщини ЮНЕСКО. Усі вони значно пошкоджені. Лише уламки залишилися від знаменитих храмів та пагод на площі Дурбар у столиці Катманду.

  До найвідоміших туристичних прикрас Катманду належала дев'ятиярусна вежа Дхара-хара, збудована для королеви на початку 19 сторіччя. Після землетрусу від вежи у понад 60 метрів заввишки, на верхівку якої вели дві сотні сходинок залишився лише фундамент.

  "Коли вежа завалилася, усередині було понад півсотні людей. Усі вони загинули. Та й саму будівлю навряд чи можна звести знову", - говорять місцеві мешканці. 

  Ще один центр паломництва туристів, стародавнє місто Бхактапур, має не кращий вигляд за столицю. Колись тут була одна з королівських резиденцій, місто відоме пагодами та статуями, зведеними ще у 12 столітті. Місцеві мешканці - у розпачі. Низка західних країн уже зголосилася допомогти з реставрацією безцінних історичних пам'яток. Зокрема, Німеччина.

  "Непал має надзвичайно багату культурну спадщину, чимало традицій, які в інших куточках світу вже забуті. Дуже прикро бачити такі масштабні руйнування. Німеччина готова допомогти з реставраційними роботами", - заявив посол Німеччини у Непалі Матіас Майєр.

  У ЮНЕСКО, ще в понеділок оголосили: збирають експертну місію для оцінки наслідків катастрофи у Непалі. Але заздалегідь передбачають, що для культурно-історичної спадщини людства вони були - нищівними.

  Попередній матеріал
  Після сутички на мітингу комуністів у Києві госпіталізовано міліціонера
  Наступний матеріал
  У Харкові "Вічний вогонь" розфарбували у синьо-жовті кольори

  Евакуація з Непалу: за годину група українських рятувальників має вилетіти з Делі у Катманду

  У Непалі з-під завалів врятували підлітка

  Зі 196 українців у Непалі на зв'язок досі не вийшли 40 - МЗС

  Кількість жертв від землетрусу в Непалі складає вже понад п'ять тисяч осіб