непал
5.ua

Землетрус у Непалі: хроніка лиха

  Непал знову струсонуло. Уже чотири сильні землетруси - сталися сьогодні.

  Найпотужніший - із магнітудою 6,7. Його відчули навіть у Нью-Делі.

  Найпотужніший – стався учора, з магнітудою 7,9 балів.

  На Евересті - зійшли ще кілька лавин, однак начебто альпіністів вони не зачепили. За даними уряду, кількість жертв стихійного лиха перевищила 1900 осіб і продовжує збільшуватися. Рятувальні роботи - не припиняються ані на мить.

  Просто неба провели цю ніч тисячі мешканців Непалу. Через страшний землетрус - чимало людей залишилися безхатченками. Багато хто - просто боїться перебувати в будинках. Уночі в Непалі - температура близько нуля, до того ж - зараз ще й дощить. Допомогти з облаштуванням таборів для постраждалих - уже пообіцяли чимало країн. Перші команди рятувальників, лікарів і фахівців із боротьби з наслідками стихійних лих - уже вилетіли до гірської країни. Пакистан  розгорнув шпиталь на 30 ліжок, у ньому працює команда лікарів. Німеччина сьогодні також відкриє пересувний шпиталь. Сполучені Штати виділили мільйон доларів на подолання наслідків землетрусу.

  У столиці країни, Катманду, розбирати завали у старому центрі доводиться голіруч. Кирка, лопата й візок – це всі знаряддя. Причина - надто вузькі вулиці. Техніка просто не може ними проїхати. Сейсмологи з університету Колорадо запевняють, що саме будинки, а не землетруси вбивають людей. Причиною великої кількості жертв під час таких катастроф є урбанізація та бідність.

  Нові будинки в Непалі зводять без урахування можливості потужних землетрусів, тож їх і не зміцнюють. До того, часто на першому поверсі залишають мінімум стін, щоби влаштувати крамницю - це також не надає будинку міцності.

  У лікарнях уже майже 5 тисяч постраждалих. Іноземних туристів - намагаються одразу евакуювати додому, решту - беруть на лікування до всіх цивільних та військових шпиталів.

  Людям радять не заходити до приміщень, доки не зникне небезпека.

  Попередній матеріал
  Низькі зарплати чиновників є одним з факторів корупції – Яценюк
  Наступний матеріал
  У містах Сумщини сформовано загони тероборони - Клочко

  США надали Непалу фінансову допомогу і відправляють в країну бригади рятувальників

  Кількість загиблих у Непалі перевищила 1900 людей

  Десятки іноземних туристів могли стати жертвами землетрусу у Непалі

  Кількість загиблих внаслідок землетрусу у Непалі сягнула до 1500 осіб