фото point.md

Завтра Росія спробує пробити блокаду своїх військ у Придністров'ї

  Віце-прем'єри Росії і Молдови обговорять ситуацію в невизнаній республіці під час зустрічі у Москві.

  Завтра в Москві пройде зустріч співголів російсько-молдовської міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва – віце-прем'єра Дмитра Рогозіна і його молдавського колеги Віктора Осипова, передає "Коммерсант". Оскільки обидва чиновники курують у своїх урядах придністровське напрямок, ця проблематика буде в центрі майбутніх дискусій, зазначено у повідомленні. Зустріч пройде на тлі масштабної економічної кризи в невизнаній "республіці" і наростанні чуток про можливе загострення ситуації навколо Придністров'я.

  В урядах обох країн журналістам підтвердили інформацію про зустріч російського і молдавського віце-прем'єрів 24 червня. Однак про повноцінне засіданні міжурядової комісії із співробітництва не йдеться, хоч вона не збиралася з листопада 2013 року. Віце-прем'єри обговорять ситуацію в Придністров'ї: Віктор Осипов курує питання реінтеграції бунтівного регіону до Молдови, а Дмитро Рогозін є спецпредставником президента РФ по Придністров'ю. За словами пана Осипова, на майбутній зустрічі планується визначити "коло питань першорядної важливості – в першу чергу торгово-економічного характеру".

  Останній рік процес врегулювання придністровського конфлікту залишається в глухому куті. Повноцінні переговори у форматі 5 + 2 (Молдова, Придністров'я – сторони, ОБСЄ, РФ і Україна – посередники, США та ЄС – спостерігачі) не проводилися з минулого червня. Економічна ситуація в Придністров'ї кризова: зарплати бюджетникам давно зрізані на 30% через брак коштів, в травні цього року зовнішній товарообіг скоротився на 34%: експорт зменшився на 15%, а імпорт – більш ніж на 40%.

  Тим часом, російським окупаційним військам у Придністров’ї (яких у Кремлі називають "миротворцями") зараз складно, а часом неможливо дістатися до місця служби. Влада України різко посилили режим перетину кордону для громадян РФ, а Верховна Рада денонсувала п'ять угод про співпрацю з Росією у військово-технічній галузі, включаючи договір про транзит російських військових у Придністров'я. Потрапити до невизнаної республіки російські військові зараз можуть тільки через аеропорт Кишинева. Але влада Молдови після вторгнення військ РФ до України також посилила правила в'їзду для військових РФ. Тих, хто прилітає служити "миротворцем" без попередження, затримують і депортують, а тих, хто їде в інші підрозділи (так звана "Оперативна група російських військ" у Придністров’ї) – не пропускають зовсім. МЗС Росії раніше назвав цю практику "неприпустимою і невмотивованою". Тепер же Рогозін зможе вислухати аргументи молдавської сторони.

  Попередній матеріал
  Окупанти збираються позбавити робочих місць більше половини шахтарів – Лисенко
  Наступний матеріал
  ОБСЄ зафіксувала пересування 12 танків на окупованій території Луганщини
  Теги:
  Loading...