unian.ua

Зареєстровано нові випадки зараження вірусом Зіка

До чотирьох зросла кількість хворих у Канаді, до дев'яти - у Новій Зеландії. Всі вони напередодні повернулись з країн Латинської Америки.

Про це повідомляє Associated Press.

Заспокоїти своїх громадян намагаються в Канаді. Кажуть, вірогідність активного поширення вірусу в країні дуже низька, через те що комарі, які є носіями хвороби, там не живуть. Натомість лікарі беруться дослідити, чи передається вірус при переливанні крові або статевим шляхом.

У Новій Зеландії госпіталізовано чоловіка з симптомами синдрому Гієна-Барре, хвороби, пов'язаної з вірусом Зіка. За січень там зареєстрували ще 8 випадків зараження.

А в Перу – перший хворий, за національністю венесуелець, попросив у міністра охорони здоров'я, який його навідав, зустрічі з журналістами, щоб закликати звертатись до лікарів при найменшій підозрі на болячку.

"Дякувати Богу, я почуваюсь краще. Симптоми вірусу пройшли. Я попросив міністерство охорони здоров'я можливості поділитись сумним досвідом і хочу закликати людей, які подорожують до країн, де лютує Зіка вдатись до заходів безпеки, щоб попередити поширення хвороби. Я прийшов до лікарні не для того, щоб заразити когось, а щоб отримати вчасно необхідне лікування", - сказав потерпілий.

Нагадаємо, вірус Зіка зараз активно поширюється у країнах південної Америки. Його переносить один із видів комарів. Серед симптомів - лихоманка, кон'юнктивіт, висип на шкірі. Лікарі підозрюють, вірус провокує у вагітних мікроенцефалію плоду. Ліків від нього поки що немає.

Як повідомляв 5.ua, ВООЗ може ввести міжнародний режим надзвичайного стану через вірус Зіка.

Попередній матеріал
"Українську околицю" в США названо найпривабливішим місцем для життя
Наступний матеріал
Кримські татари хочуть офіційного визнання 26 лютого Днем спротиву Криму російській окупації

В Америці намагаються визначити, скільки людей вже заразилися вірусом Зіка

ВООЗ скликає екстрене засідання через вірус Зіка

У МОЗ кажуть, що вірус Зіка українцям не загрожує

В Україні небезпеки поширення вірусу Зіка немає, але інфікуватись можуть туристи – Держсанепідемслужба

Вірус Зіка зафіксували ще у трьох країнах Європи

5 канал - трансляція наживо