рада єс
5.ua

Закон про небажані НУО обмежує громадянське суспільство і свободу ЗМІ в Росії - представник ЄС

  Новий закон про небажані неурядові організації, підписаний президентом РФ минулої суботи, є тривожним кроком у бік обмежень для громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та політичної опозиції в Росії.

  Таке заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Цей закон буде мати подальший негативний вплив на роботу громадянського суспільства в Росії. Він буде обмежувати свободу слова та ЗМІ, а також плюралізм думок, як зазначила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович 20 травня", - йдеться у повідомленні поширеному в неділю в Брюсселі.

  Крім того, у повідомленні представника ЄВС відзначається негативна думка про цей закон Ради з прав людини при президенті РФ, а також те, що цей закон суперечить російській конституції. 

  У суботу Путін підписав закон про небажані в Росії іноземні та міжнародні організаціях. Відповідно до закону, небажаною може бути визнана діяльність іноземної або міжнародної неурядової організації, що представляє загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни чи безпеки держави.

  Закон дає право генпрокурору РФ або його заступникам забороняти небажаним організаціям здійснювати програми та проекти на території РФ. Робитися це повинно за погодженням з МЗС.

  Попередній матеріал
  В США у ДТП загинув математик, нобелівський лауреат Джон Неш
  Наступний матеріал
  Немає проблем, поки немає чуми: щурів у Москві виявилося більше ніж людей

  Путін підписав закон про "небажані організації": правозахисники в Росії можуть стати безправними

  Норвегія обійшла Росію за обсягами поставок газу до Західної Європи

  Росія офіційно не зверталась з приводу зустрічі з затриманими ГРУшниками - СБУ

  Правоохоронці встановили особи терористів, які рік тому захоплювали Маріуполь - Аброськін